تبلیغات
اخبار روز - استقبال
پنجشنبه 22 مهر 1389

استقبال

   نوشته شده توسط: مینا نوروزی    

رادیو فردا سپس به حاشیه‌سازی در مورد این سفر تاریخی پرداخت و نوشت: این در حالی است که عده زیاد دیگری در لبنان از جمله برخی از مقامات بلندپایه در دولت این کشور و به‌ویژه سنی‌مذهب‌های این کشور از سفر دوروزه آقای احمدی‌نژاد به بیروت ابراز ناخشنودی کرده‌اند.

استقبال از احمدی‌نژاد همچنان در كانون توجه رسانه‌ها و شخصیت‌های جهان؛
چهره تاریخی لبنان عوض شد/ حاشیه‌سازی رسانه‌های ضدایرانی

استقبال به‌یادماندنی مردم لبنان از دكتر احمدی‌نژاد در مسیر پنج كیلومتری فرودگاه تا كاخ "بعبدا" ریاست جمهوری لبنان همچنان در كانون توجه رسانه‌ها و شخصیت‌های دنیا است.

به گزارش رجانیوز، دكتر فارس مروان نماینده مجلس لبنان با اشاره به استقبال گسترده از رئیس‌جمهور ایران در لبنان گفت كه چنین تجمعی برای استقبال از یك شخصی خارجی در این كشور بی‌سابقه است.

وی ادامه داد كه استقبال مردمی از دكتر احمدی‌نژاد نشان می‌دهد كه لبنان با پیشینه تحت سیطره استعمار، در این مقطع تاریخی چهره‌اش را عوض كرده است.

محمد فنیش وزیر توسعه اداری لبنان در مورد نگرانی مقامات رژیم صهیونیستی از سفر دكتر احمدی‌نژادگفت: این مواضع نشانه كینه و حسد مسوولان رژیم صهیونیستی است و ما نیز خوشحالیم كه رژیم صهیونیستی از این سفر ابراز نگرانی كرده است.

دكتر طارق متری وزیر اطلاع رسانی لبنان در واكنش به ابراز نگرانی مقامات رژیم صهیونیستی از سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به لبنان گفت كه برنامه دیدارهای آقای احمدی‌نژاد از لبنان ارتباطی به رژیم صهیونیستی ندارد.

همچنین خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی استقبال از رئیس جمهوری ایران در لبنان را ویژه و بسیار صمیمی توصیف کرد.

این خبرگزاری با تیتر "استقبال هیجان انگیز از احمدی‌نژاد" نوشت: استقبال مردم لبنان از رئیس‌جمهور ایران گرم و تأمل برانگیز بود.

ای.اف.پی ادامه داد: محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در میان استقبال شیفتگان خود وارد بیروت شد تا به تقویت مناسبات دو کشور بپردازد. رئیس جمهوری ایران در فرودگاه مورد استقبال نبیه بری رئیس پارلمان لبنان و هیئت سیاسی از جمله نمایندگان حزب الله قرار گرفت و این در حالی بود که جمعیت در بیرون فرودگاه فریاد شادی سر داده با حرکت دادن پرچم های ایران منتظر استقبال از رئیس جمهوری ایران بودند.

در ادامه این مطلب آمده است: احمدی نژاد برای پاسخ به احساسات حاضران در حالی که لبخند به لب داشت از دریچه سقف ماشین بیرون آمده بود و در حالی که کاروان او به آرامی رو بسوی کاخ ریاست جمهوری این کشور در حرکت بود در مسیر به این احساسات پاسخ می داد.

خبرگزاری فرانسه همچنین می نویسد: احمدی نژاد در حالی به سمت کاخ ریاست جمهوری لبنان می رفت که استقبال کنندگان و مردم شهر بیروت و لبنان او را با پاشیدن برنج به نشانه عزت و احترام همراهی می کردند و فریاد شادی سر می دادند.

این خبرگزاری همچنین اعلام کرد که بسیاری از خیابان های منتهی به فرودگاه از سوی نیروهای امنیتی لبنان حفاظت می شد تا اینکه مراسم استقبال از رئیس جمهوری ایران در سایه امنیت کامل برگزار شود.

زنی که خود را "عراف" معرفی می کند و در بیرون فرودگاه با دو کودک خود برای استقبال از احمدی نژاد ایستاده و پرچم ایران را تکان می دهد می گوید: من در اینجا هستم تا حمایت خودم را از جمهوری اسلامی ایران اعلام کنم. ما در کنار ایران و در جبهه مشترکی علیه اسرائیل قرار داریم.

احمدی نژاد برای سفر دو روزه لحظاتی پیش برای یک دیدار تاریخی وارد بیروت شد.

گاردین: مردم لبنان از احمدی نژاد به عنوان یك قهرمان استقبال كردند

روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی درباره سفر رییس جمهوری كشورمان به لبنان نوشت: هزاران لبنانی و طرفدار حزب الله امروز از محمود احمدی نژاد به عنوان یك قهرمان استقبال كردند.  

به گزارش ایرنا، گاردین روز چهارشنبه در نسخه آن لاین خود نوشت: این اولین سفر رییس جمهور احمدی نژاد به لبنان است كه با استقبال هزاران نفر از مردم لبنان مواجه شد.

روزنامه انگلیسی افزود: لبنانی ها در كنار اصلی ترین بزرگراه بیروت كه به فرودگاه منتهی می شود به صف ایستاده بودند و از آقای احمدی نژاد هنگام ورود به لبنان استقبال كردند.

'مردم پرچم های ایران و پوسترهایی را در دست داشتند و در طول بزرگراه نیز عكس های بزرگ آقای احمدی نژاد به چشم می خورد. از بلندگوها نیز شعارهایی پخش می شد.'

این روزنامه انگلیسی نوشت: هنگامی كه خودروی حامل آقای احمدی نژاد از میان جمعیت می گذشت، مردم شادی می كردند و شكلات پرتاب می كردند. آقای احمدی نژاد هم برای آنان دست تكان می داد و به ابراز احساسات شان پاسخ می گفت.

گاردین به نقل از یكی از شركت كنندگان در این مراسم نوشت: احمدی نژاد اقدامات بسیاری برای لبنان انجام داده است و این فقط یك تشكر ساده از اوست.

'فاطمه مازه' گفت: احمدی نژاد لبنان را كنترل نمی كند بلكه او به ما كمك می كند. هركس عقل دارد و می تواند برای خود فكر كند. ما اینجاییم تا پشتیبان احمدی نژاد در شرایط سخت باشیم.

گاردین در ادامه با اشاره به اوضاع سیاسی لبنان و گروه بندی های حزبی در آن كشور نوشت: حتی روزنامه های مخالف حزب الله نیز انتقادی از سفر احمدی نژاد به لبنان نكرده اند.

گاردین افزود: دولت و كابینه لبنان هم از آقای احمدی نژاد همانند هر رییس جمهور دیگری استقبال می كنند.

این روزنامه انگلیسی با اشاره به مخالفت برخی از كشورها از جمله آمریكا با سفر رییس جمهوری كشورمان به لبنان نوشت: هیلاری كلینتون وزیر خارجه آمریكا بسیار از این سفر نگران است.

گاردین نوشت: كلینتون اظهار كرده كه از حمایت ایران از حزب الله نگران است زیرا باعث از بین رفتن وحدت در لبنان می شود.

العربیه:همه طرفهای سیاسی در لبنان به احمدی نژاد خوش آمد گفتند

شبكه خبری العربیه روز چهارشنبه با اشاره به سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به لبنان و استقبال گسترده مردمی در بیروت،گزارش كرد كه تا این لحظه همه طرفهای سیاسی لبنانی به رییس جمهور ایران خوشامد گفته اند.  
   
 به گزارش ایرنا،العربیه در ادامه این گزارش افزود: در مراسم استقبال از محمود احمدی نژاد نبیه بری رییس مجلس لبنان رییس جمهوری ایران را تا قصر ریاست جمهوری همراهی كرد.

عدنان قملوش خبرنگار العربیه در این باره گفت: احمدی نژاد كه اكنون در قصر بعبدا حضور دارد با میشل سلیمان رییس جمهوری لبنان مذاكرات همه جانبه ای را آغاز كرده است.در این مذاكرات وزیرانی از هر دو كشور حضور دارند و قرار است مقامات ایرانی در دیدار با مقامات لبنانی چندین توافقنامه اقتصادی و تجاری به امضا برسانند.

به گفته العربیه یكی از توافقهایی كه بین ایران و لبنان به امضا خواهد رسید برق رسانی در لبنان است كه در این رابطه وزیر انرژی لبنان نیز اخیرا به ایران سفر كرده بود.

خبرنگار العربیه در ادامه گفت كه احمدی نژاد قرار است با مقامات سیاسی لبنان دیدار و گفت و گو كند. وی همچنین در ورزشگاه رایه سخنرانی خواهد كرد و با سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله لبنان دیدار می كند .
به گفته العربیه لبنانی ها منتظر سخنان احمدی نژاد در شهر بنت جبیل كه در نزدیكی مرزهای اسراییل (فلسطین اشغالی ) قرار دارد، هستند.

خبرنگار العربیه درباره اینكه آیا احمدی نژاد و سعد الحریری نخست وزیر لبنان با هم دیدار خواهد داشت ،گفت كه انتظار می رود این دیدار فردا صورت گیرد. 

خبرگزاری آلمان نیز نوشت: لبنانی‌ها برای محافظت از جان رئیس‌جمهور ایران سنگ تمام گذاشته‌اند و می‌خواهند میزبان شایسته‌ای باشند.

در عین حال، رادیو فردا رسانه وابسته به سازمان سیا تلاش كرد استقبال پرشور مردم لبنان از رئیس‌جمهور كشورمان را به یك گروه خاص منتسب كند اگرچه به‌دلیل شمار زیاد استقبال كنندگان نتوانست از كنار این موضوع رد شود: در ابتدای نوشته این سایت با عنوان "استقبال لبنانی‌های قدردان کمک‌های جمهوری اسلامی از احمدی‌نژاد" آمده است: محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه سفر مناقشه برانگیز خود به بیروت، پایتخت لبنان، را در میان استقبال «هزاران لبنانی شیعه» آغاز کرد. این در حالی است که مقامات حزب‌الله روز گذشته اعلام کردند که از سال ۲۰۰۶ نزدیک به یک میلیارد دلار ایران صرف بازسازی این کشور شده است.

سایت رادیو فردا سپس به نقل از رویترز نوشت هزاران شیعه لبنان روز چهارشنبه در حاشیه مسیر فرودگاه بیروت تا کاخ ریاست جمهوری این کشور با پاشیدن برنج و انداختن گل بر سر آقای احمدی‌نژاد از او استقبال کرده‌اند.

رویترز به نقل از تعدادی از افرادی که به استقبال آقای احمدی نژاد رفته‌اند می‌گوید که آنها به دلیل بازسازی لبنان قدردان او هستند. «اگر او نبود، ما هنوز در چادر زندگی می‌کردیم.»

رادیو فردا سپس به حاشیه‌سازی در مورد این سفر تاریخی پرداخت و نوشت: این در حالی است که عده زیاد دیگری در لبنان از جمله برخی از مقامات بلندپایه در دولت این کشور و به‌ویژه سنی‌مذهب‌های این کشور از سفر دوروزه آقای احمدی‌نژاد به بیروت ابراز ناخشنودی کرده‌اند.

به گفته خبرگزاری رویترز، بزرگ‌ترین فراکسیون در مجلس لبنان به رهبری سعد حریری، پسر رهبر فقید این کشور، محمود احمدی‌نژاد را متهم کرده است که از لبنان به عنوان «پایگاه ایران در مدیترانه» بهره می‌گیرد.

از سوى دیگر، هفته گذشته، پوسترهایى علیه آقای احمدى‌نژاد در خیابان‌هاى شهر تریپولى، در شمال لبنان، نصب شده بود که بر آنها صورت او با خط قرمز ضرب‌در خورده و زیر آن به عربى نوشته شده بود: «لا أهلا" و لا سهلا"، لا بولایه الفقیه فى لبنان» (خوش نیامدید؛ نه به ولایت فقیه در لبنان).

محمود احمدی‌نژاد صبح روز چهارشنبه پیش از آغاز سفر خود به بیروت در واکنش به این ابراز احساسات منفی نسبت به خود آنها را بی‌اهمیت خواند و گفت که «طبیعی است که بدخواهان این موضوع را نپسندند».

اما در كنار با حاشیه‌سازی رسانه‌های ضدایرانی، یك سایت داخلی كه پس از چند ماه توقف فعالیت، دور جدیدی از خبرسازی‌های خود را آغاز كرده است، به سبك همین حاشیه‌سازی‌ها ترجیح داد به‌جای برجسته كردن فضای مثبت استقبال ده‌ها هزار نفر از مردم لبنان، با تیتر "انفجار بمب در آستانه ورود احمدی نژاد" و انتشار یك عكس زننده به استقبال این سفر برود تا همانند خروجی رسانه‌های غربی این نكته به ذهن مخاطب القا شود كه حتی آغاز این سفر نیز با ایجاد ناامنی همراه بوده است.

سایت آینده كه در دور جدید فعالیت خود نیز همان رویه قبل را در سیاه‌نمایی و القای فضای بحران دنبال می‌كند، در كنار این خبر تصویر توهین‌آمیزی نسبت به رئیس‌جمهور نیز قرار داد. 


awildakrieser.weebly.com
شنبه 31 تیر 1396 04:21 ب.ظ
Link exchange is nothing else but it is simply placing the other person's weblog link on your
page at proper place and other person will also do similar in support of you.
manicure
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 09:22 ق.ظ
You need to be a part of a contest for one of the
greatest sites on the web. I'm going to recommend this web site!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 02:45 ق.ظ
What's up Dear, are you actually visiting this website regularly, if so afterward you will without doubt obtain fastidious know-how.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر