تبلیغات
اخبار روز - فرزند ملت
پنجشنبه 22 مهر 1389

فرزند ملت

   نوشته شده توسط: مینا نوروزی    

دكتر احمدی‌نژاد در میان فریاد تكبیر و شعارهای پرشور لبنانی‌ها با چهره‌ای برافروخته و در حالی كه ذكر می‌گفت، به محل تریبون رفت و در عین حال پس از پاسخ به ابراز احساسات مردم، حاضر نشد در محفظه شیشه‌ای كه برای جلوگیری از خطر احتمالی تعبیه شده بود، سخنرانی كند، بلكه در تریبون كناری آن برای سخنرانی ایستاد.

سخنرانی فرزند ملت ایران در جمع پرشور مردم لبنان:
چهار دیپلمات ایرانی زنده‌اند/ هر شرارت جدید عمر رژیم جعلی را كوتاه‌تر می‌كند/ تشكر ویژه از مجاهد عزیز نصرالله

دكتر محمود احمدی‌نژاد نماینده ملت ایران كه از صبح امروز وارد بیروت شد، برنامه شب خود را به حضور در جشن مردمی در ورزشگاه الرایه ضاحیه یعنی مركز مقاومت در جنوب لبنان اختصاص داد.

به گزارش رجانیوز، رئیس‌جمهور كشورمان در حالی در این جشن با شكوه شركت كرد كه سید حسن نصرالله نیز به‌طور ویدئویی سخنرانی كرد. پس از سخنرانی دبیركل حزب الله لبنان، دكتر احمدی‌نژاد در میان فریاد تكبیر و شعارهای پرشور لبنانی‌ها با چهره‌ای برافروخته و در حالی كه ذكر می‌گفت، به محل تریبون رفت و در عین حال پس از پاسخ به ابراز احساسات مردم، حاضر نشد در محفظه شیشه‌ای كه برای جلوگیری از خطر احتمالی تعبیه شده بود، سخنرانی كند، بلكه در تریبون كناری آن برای سخنرانی ایستاد.

سخنان رئیس‌جمهور كه از سوی یك مترجم به عربی ترجمه می‌شد، بارها با تشویق هزاران نفر از مردم قطع شد و در پایان سخنرانی نیز جمعیت به‌طور ممتد او را تشویق می‌كردند.

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور با بیان اینكه خدا را شاكرم كه توفیق پیدا كردم در جمع مردم لبنان كه نگین درخشانی در منطقه است، حضور پیدا كنم، گفت: سفر به لبنان و دیدار با مسئولان و مردم آن برای من مانند یك رویای شیرین است. آمده‌ام تا بهترین سلام‌ها و ارادت قلبی مردم ایران و رهبرگرانقدر انقلاب اسلامی را به شما ابلاغ كنم. سلام و درود خدا به مردم لبنان و سلام و درود خدا بر علما و جوانان لبنان.

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز جهان در آستانه تحول بزرگی است كه از منطقه ما آغاز شده است. می‌دانید كه زورگویان با تكیه بر قدرت مادی و سلاح خود، سال‌هاست كه به دنبال گسترش نفوذ و سیطره خود بر منطقه ما به عنوان كلید سلطه بر جهان هستند. آن‌ها هیچ حد و مرزی را جز تسلط كامل بر منطقه و جهان قائل نیستند. همیشه دیگران را بدهكار دانسته و خود را طلبكار دانسته‌اند. جان، مال، حیثیت و فرهنگ ملت‌ها به ویژه ملت‌های ما در نزد آن‌ها حرمتی نداشته است. برای آنها مسلمان، مسیحی، كلیمی و هر یگانه‌پرست عدالتخواه یكسان و دشمن محسوب می‌شود. ماهیت و رفتار آنها در تضاد با فطرت الهی و حق‌پرستی انسان است. همچنان كه تاریكی و جهل در نقطه مقابل نور و علم قرار دارد.

وی اظهار كرد: برادران و خواهران عزیز، حقیقت این است كه برده‌داران و استعمارگران سابق كه در برابر اراده ملت‌ها شكست خورده‌اند با تغییر چهره خود و شعارهای جدید، اهداف گذشته خود را دنبال می‌كنند.

رییس‌جمهور با اشاره به برخی از ظلم‌ها و جنایت‌های آنها گفت: با طراحی قبلی و با استفاده از غفلت‌های منطقه و به بهانه خسارت ناشی از جنگ جهانی، فلسطین را با زور و كشتار هزاران نفر و آواره كردن میلیون‌ها نفر اشغال كردند و رژیم نامشروع و بیگانه‌ای را در فلسطین مستقر كردند و یك تهدید دائمی برای آنها و دولت‌های جهان ایجاد كردند. هر جا خواستند زورگویی كنند قدرت افسارگسیخته این رژیم را به رخ كشیدند و دست آنها را برای هر جنایتی باز گذاشتند. نگاه كنید آیا در سابقه رژیم صهیونیستی چیزی جز جنایت دیده می شود؟

احمدی نژاد با اشاره به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی گفت: ارتكاب جنایتی جنگی در فلسطین و لبنان و تهدید و زور برای آنها به امری عادی تبدیل شده است. صهیونیست‌ها اجازه یافتند حتی تمام آنچه را كه سلطه‌گران به عنوان حقوق اساسی انسانها از دیگران مطالبه می‌كنند، نقض كنند. رژیم صهیونیستی سندی گویا بر فریب‌كاری نظام سرمایه‌داری و اندیشه مادی و تجسم ذات آن است و دلیل روشن آن، اتفاق نظر دولت‌های سلطه‌جو در حمایت از این رژیم تحمیلی است. آنها این رژیم را عامل اتحاد خود و ابزار تسلط بر جهان می‌دانند.

رییس‌جمهور گفت: حامیان این رژیم اشغالگر توهین به خدا، كتب آسمانی و مقدسات بشری را روا دانسته‌اند؛ اما مقاومت در برابر تجاوزات و جنایت‌ها و موجودیت تحمیلی صهیونیستی‌ها را گناهی نابخشودنی می‌دانند. البته حساب ملت‌های آنها جداست، مردم در غرب از اندیشه و حزب صهیونیست بیزار هستند و اگر خفقان نباشد نظر خود را در این ارتباط به صورت بلند در رسانه‌ها و خیابان‌ها بیان می‌كنند.

وی افزود: به لطف خداوند و مقاومت ملت‌های منطقه، امروز پرده از چهره تزویرگر آن‌ها فرو افتاده است و یك موج انسانی جهانی علیه این رژیم شكل گرفته است. به راستی كه خداپرستان حول ایمان به خداوند و خودپرستان حول محور شیطان متحد شده‌اند.

رئیس‌جمهور با بیان اینكه آنها به دنبال ایجاد اختلاف و درگیری در منطقه ما هستند، گفت: در لبنان یك دوست و یك شخصیت وطن‌دوست را ناجوانمردانه ترور می‌كنند و با جعل خبر و سوء استفاده از نظام حقوقی نظام سلطه و با اختلاف افكنی دوستان دیگر را متهم می‌كنند و می‌خواهند در بین ملتی كه از مذاهب گوناگون، مردم آن صدها سال در صلح و دوستی با هم زندگی كرده‌اند و از طرف دیگر فرهنگ و هویت خود را نیز دارند، اختلاف و درگیری ایجاد كنند. آنها سعی می‌كنند روابط برادرانه بین كشورها از جمله دو كشور سوریه و لبنان را مخدوش كنند.

احمدی‌نژاد خطاب به حضار گفت: توجه كنید دشمنان هر كشوری را اشغال كرده‌اند و یا هدف قرار داده‌اند، سعی كرده‌اند در بین مردم آن به بهانه‌های مذهب، نژاد و زبان ایجاد اختلاف كنند و ما نمونه‌های آن را مشاهده می‌كنیم. اشغالگران سرمایه‌گذاری سنگینی را برای ایجاد اختلاف و درگیری انجام داده و می‌دهند، ولی چهره آنها برای مردم و ملت‌ها مشخص شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش در ورزشگاه الرایه ادامه داد: اختلاف افكنی یك روش شناخته شده است كه به طرق گوناگون توسط نظام سلطه مورد استفاده قرار گرفته است.

وی خاطرنشان كرد: دشمنان نخواسته و نمی‌خواهند كه هیچ یك از كشورهای منطقه مستقل و متحد، قدرتمند و ایستاده باشند؛ اما به لطف هوشمندی ملت‌ها، امروز فتنه‌گری دشمنان برملا شده است.

وی اظهار كرد: ملت‌های منطقه رمز عزت را كه وحدت است و ماهیت تفرفه‌افكنان را به خوبی شناخته‌اند.

رئیس‌جمهور در بند سوم سخنان خود با اشاره به حادثه یازده سپتامبر یادآور شد: به بهانه حادثه ناجوانمردانه یازده سپتامبر در نیویورك به افغانستان و سپس به بهانه دیگری به عراق حمله كردند و صدها هزار نفر را كشتند و آواره كردند و همه زیرساخت‌ها را ویران كردند.

احمدی نژاد افزود: از ابعاد اقدامات اشغالگران در افغانستان و عراق و اخیرا پاكستان به خوبی معلوم است كه هدف آن‌ها شناسایی عوامل احتمالی و ادعایی آن‌هاست. این حادثه صرفا بهانه‌ای برای حضور در منطقه و پیگیری اهداف استعماری بود.

احمدی‌نژاد اظهار كرد: شناسایی حقیقت یازده سپتامبر و بازگشایی جعبه سیاه آن، می‌تواند بسیاری از مشكلات را حل كند.

اعلام می‌كنم كه تشكیل گروه حقیقت‌یاب مستقل و بی‌طرف برای ریشه‌یابی ماهیت و عوامل حادثه تاسف‌بار یازده سپتامبر خواست ملت‌های مستقل جهان است.

وی خطاب به دولتمردان آمریكایی و متحدان آنها تاكید كرد: تن دادن به این كار، یك فرصت و برون رفت آبرومندانه برای شما خواهد بود. هرگونه مقاومت در برابر این خواست قانونی به منزله آن است كه یازده سپتامبر با اهداف اشغالگری ملت‌ها بوده است.

رئیس‌جمهور كشورمان خاطرنشان كرد: نصیحت می‌كنم كه بهترین حالت برای اشغالگران عراق و افغانستان،ترك منطقه و جبران خسارت‌ها است. اگر به نصیحت مشفقانه توجه نكنند، دست ملت‌های منطقه كه تجلی قدرت خداست، آن‌ها را با ذلت از منطقه بیرون خواهد كرد و جنایتكاران را به دادگاه عدالت خواهد سپرد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه هزاران انسان آزاده از فلسطین و سایر ملت‌ها را ناجوانمردانه دزدیده و در سیاه‌چال‌ها زندانی می‌كنند ولی از هیچ یك از قدرتهای منطقه صدایی بلند نمی‌شود، افزود: در هیات ایرانی یك بانوی مومن و یك جوان شجاع حضور دارند كه عوامل صهیونیست در دوران اشغال لبنان 28 سال قبل همسر این بانو و پدر این جوان یعنی سیدمحسن موسوی كاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان را ربودند.

وی با اشاره به دیپلمات‌های ربوده شده ایرانی؛ سیدمحسن موسوی، احمد متوسلیان، تقی رستگارمقدم ، كاظم اخوان،‌از این افراد به عنوان افرادی دانشمند و طرفدار صلح و مردم لبنان یاد و اظهار كرد: بنا بر اسناد و اطلاعات موثق، این چهار نفر زنده‌اند و هم‌اكنون به طور غیرقانونی در زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند. مسئول سلامت و جان آنها رژیم صهیونیستی است و باید هر چه زودتر اجازه دهد نمایندگان صلیب سرخ با آن‌ها ملاقات كنند و ترتیب آزادی همه زندانیان در بند را فراهم كنند.

وی در بند پنجم سخنان خود با اشاره به بحران‌ اقتصادی و آلودگی هوا، خاطرنشان كرد: تغییرات شدید آب و هوا كه بسیاری از ملت‌ها را دچار مشكلات فراوان و فقر و عقب‌ماندگی كرده است نیز حاصل سیاست‌های یكجانبه نظام سلطه و اندیشه سرمایه‌داری است كه جز سود حداكثری را دنبال نمی‌كند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه دوستان عزیز بیان فهرستی از اقدامات غرب، نظام و اندیشه سرمایه‌داری به ساعت‌ها وقت نیاز دارد، ادامه داد: امروز واقعیت‌ها در برابر چشمان جهانیان قرار گرفته و مستكبران نزد مردم رسوا شده‌اند. رژیمی كه در سال 1982 حتی بخشی از بیروت را نیز اشغال كرده بود در سه مقطع و جنگ 33 روزه با همت و مقاومت افتخارآمیز مردم و اخیرا در برخورد مقتدرانه ارتش لبنان رانده شده است. حماسه مقاومت 22 روزه مردم غزه نیز ضعف و سستی او را آشكارتر كرده است.

رییس‌جمهور كشورمان هشدار داد: توجه كنید كه صهیونیست‌های بی‌فرهنگ كه موقعیت خود را در خطر می‌بینند، ممكن است برای ایجاد فرصت و نجات خود دست به شرارت‌های جدید بزنند.

احمدی‌نژاد تاكید كرد: اعلام می‌كنم هر شرارت جدید عمر این رژیم جعلی را كوتاه‌تر خواهد كرد.

دكتر محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور كشورمان در ادامه سخنان خود در جمع مردم تجمع كننده در ورزشگاه الرایه در ضاحیه بیروت گفت: همه بدانند كه حضور رژیم صهیونیستی به هر ترتیب و حتی در یك وجب از خاك سرزمین فلسطین در واقع فرصت دادن به اشغالگری و جنایت است. همه هوشیار باشند كه دولت یهود به معنای یك رژیم نژادپرست است و نتیجه آن،‌ آواره شدن تعداد زیادی از مردم فلسطین است؛ اما راه‌حل فلسطین چیست؟ تنها راه‌حل مسئله فلسطین و برپایی صلح پایدار در منطقه، شناسایی حق حاكمیت مردم فلسطین و بازگشت آوارگان به سرزمین خودشان و بازگشت اشغالگران به خانه‌های خودشان است. به نفع سردمداران صهیونیست‌هاست كه به خانه‌های خود برگردند و فلسطین را به صاحبان اصلی خود واگذار كنند وگرنه در طوفان خشم مردم فلسطین و ملت‌های آزاده مضمحل خواهند شد.

وی ادامه داد: از برخی از دولت‌های منطقه می‌خواهم ضمن همراهی با ملت‌های خود، اجازه بدهند كه مردم‌شان آزادانه نظر خود را در مورد سلطه‌گران و جنایت‌های رژیم صهیونیستی ابراز كنند. اجازه دهند كه مردم بتوانند كمك و یاری خود را به مردم مظلوم فلسطین تقدیم كنند. بی‌تردید هر دولت، فرد یا گروهی به هر نحوی به دنبال شناسایی رژیم صهیونیستی و اعطای فرصت تجدید قوا به او باشد از نگاه ملت‌های منطقه مطرود است.

احمدی‌نژاد افزود: حامیان رژیم صهیونیستی بدانند كه بهترین و تنها راه در برابر آن‌ها، پایان دادن به سیطره صهیونیست‌هاست. آنها باید بدانند همان طور كه این رژیم را آورده‌اند و تحمیل كرده‌اند، خودشان نیز آن را باید ببرند و از ملت‌های منطقه عذرخواهی كنند و خسارت‌ها را جبران كنند. آنها اگر به صهیونیست‌ها احساس بدهكاری می‌كنند، آن بدهكاری را از جیب خود بپردازند. بدون تردید ملت فلسطین خود قادر است حاكمیت ملی خود را اعمال كند.

وی افزود: به اركان رهبری سازمان ملل می‌گویم كه كوتاهی بس است و اجازه دهند كه سازمان ملل حقیقتا سازمان ملل باشد، نه سازمان چند قدرت سلطه‌گر. و به جای رسمیت شناختن اشغالگری، حق حاكمیت مردم فلسطین را به رسمیت بشناسند. صهیونیست‌ها را وادار به تسلیم در برابر حق و قانون كنند و این خواست ملت‌های منطقه است و مقاومت در برابر این خواست، جز شكست نتیجه‌ای نخواهد داشت.

رییس‌جمهور افزود: با صدای بلند اعلام می‌كنم رژیمی كه ماموریت داشت از نیل تا فرات را به نفع نظام سرمایه‌داری اشغال كند، در پشت دیوارهای خودساخته محبوس شده است و جبهه‌ی مقاومت ملت‌ها در فلسطین، لبنان، سوریه، تركیه، عراق، ایران و همه منطقه شكل گرفته است.

احمدی‌نژاد گفت: اعلام می‌كنم كه رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط است و هیچ قدرتی قادر به نجات او نیست. (تشویق شدید حضار).

وی خطاب به مردم تجمع كننده گفت: مردم عزیز لبنان، لبنان سرزمین موحدان و پاكان است. لیكن شیاطین، وحدت و انسجام را كه منشا قدرت ملت‌هاست، نمی‌پسندند و تلاش می‌كنند آن را مخدوش كنند؛ اما من با افتخار اعلام می‌كنم كه شما رمز عزت و پیروزی یعنی كلمه توحید و نتیجه آن توحید كلمه را تجربه كرده‌اید و شیطان را مایوس كرده‌اید.

رییس‌جمهور گفت: برادران و خواهران لبنانی، آرمان‌های ملت ایران و شما یكی است. ما در جبهه‌ی واحدی قرار داریم، ما عزت و پیشرفت لبنان را، عزت و پیشرفت سرزمین خودمان می‌دانیم. ما و شما در غم‌ها و شادی‌ها كنار هم هستیم.

احمدی‌نژاد به ملاقات‌ها و توافقات خود با مسئولان لبنانی اشاره كرد و گفت: در ملاقات و توافقات با مسئولان محترم لبنانی، پایه‌های مستحكمی برای گسترش روزافزون روابط برادرانه بین دو كشور بنا نهاده شد و قرار است در عرصه‌های مختلف روابط دو كشور از جمله در عرصه‌های بهداشت، درمان، كشاورزی، صنعت و گردشگری گسترش پیدا كند كه با تحقق آن‌ها، هر دو ملت و همه‌ی ملت‌های منطقه سود خواهند برد.

رییس‌جمهور در ادامه از رییس‌جهمور لبنان، نخست‌وزیر لبنان و رییس مجلس لبنان تشكر كرد و گفت: از برادر عزیز و مجاهدم جناب سیدحسن نصرالله تشكر می‌كنم (تشویق حضار). از همه مردم و گروه‌ها و طوایف مختلف لبنان تشكر می‌كنم، به ویژه از جوانان مومن و مجاهد لبنانی و با افتخار اعلام می‌كنم كه ملت ایران تا آخر در كنار شما خواهد ایستاد.

احمدی‌نژاد ادامه داد: با صدای بلند اعلام می‌كنم كه نظام آینده جهانی باید فراگیر و انسانی باشد، تا در آن صلح و امنیت پایدار بر اساس عدالت و عشق در سرتاسر زمین برقرار شود و همه‌ی دولت‌ها و ملت‌ها باید بتوانند در یك فضای امن در مدیریت جهانی مشاركت كنند و كرامت و حقیقت انسان‌ها در سایه عدالت احیا و شكوفا شود.

رییس‌جمهور گفت: اراده الهی بر آن است كه فرزندی از فرزندان حضرت محمد مصطفی (ص) به همراه حضرت عیسی (ع) و دیگر صالحان خواهد آمد و ملت‌ها را در تحقق آن دنیای زیبا و دوست داشتنی كمك و یاری خواهد كرد. آری، عاشقان واقعی انسان‌ها و بندگان مصلح خدا در راه هستند و به زودی خواهند آمد. بشتابیم تا در این اتفاق بزرگ سهمی بسزا داشته باشیم.

احمدی‌نژاد بار دیگر با تشكر از قشرهای مختلف لبنان، ادامه داد: سلام بر عدالت و كرامت انسانی، سلام بر عشق و آزادی، سلام بر لبنانی سرافراز، سلام بر فلسطین، سلام بر ایران و سلام بر تمام موحدان و آزادی‌خواهان عالم.

وی خطاب به جمعیت گفت: آینده از آن ماست و در آینده فردا، دشمنان جایی نخواهند داشت.

به گزارش ایسنا، بخش‌های مختلفی از صحبت‌های رییس‌جمهور مورد تشویق تجمع كنندگان قرار گرفت و در پایان صحبت‌های رییس‌جمهور، جمعیت یكصدا الله اكبر می‌گفتند و پرچم‌های ایران،‌ حزب‌الله و لبنان را كه در دست داشتند تكان می‌دادند.

همچنین رییس‌جمهور در پایان سخنان خود كودكی را در آغوش گرفت كه پرچم‌ حزب‌الله را در دست داشت.

پیش از سخنان رئیس جمهور، سیدحسن نصرالله به صورت ویدئو كنفرانس سخنرانی كرد.


How long do you grow during puberty?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:44 ق.ظ
Great post. I used to be checking continuously this weblog
and I'm impressed! Extremely helpful information particularly the last part :
) I care for such information much. I used to be seeking this particular info for a very lengthy time.
Thank you and best of luck.
bettyekeaveney.jimdo.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 11:00 ق.ظ
Hey this is kind of of off topic but I was wanting to
know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get advice from someone
with experience. Any help would be enormously appreciated!
Can you stretch to get taller?
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:24 ق.ظ
Amazing! This blog looks exactly like my old one!
It's on a entirely different topic but it has pretty much the same page layout and design. Outstanding choice
of colors!
What do eccentric heel drops do?
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:56 ب.ظ
It's actually a cool and useful piece of information. I am happy that you shared
this useful information with us. Please stay us informed like this.
Thank you for sharing.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر