تبلیغات
اخبار روز - آرزو
دوشنبه 3 آبان 1389

آرزو

   نوشته شده توسط: مینا نوروزی    

امروز ایالات متحده آمریكا ناگزیر است كه به نقش و جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران اعتراف كند. قبل از سفر دكتر احمدی‌نژاد، آمریكا و رژیم صهیونیستی و دوستان‌شان در منطقه تلاش می‌كردند كه مانع انجام سفر رییس‌جمهور ایران شوند و یا حداقل در این سفر خلل ایجاد كنند اما دیدیم كه نتیجه معكوس بود.

نویسنده و پژوهشگر فلسطینی در گفتگو با رجانیوز:
آرزوی ما نماز خواندن به امامت آیت‌الله خامنه‌ای در بیت‌المقدس است
سفر تاریخی احمدی‌نژاد در وضعیت جدید منطقه تأثیر زیادی خواهد داشت

"عدنان حسین أبوناصر" نویسنده و پژوهشگر فلسطینی و كارشناس در مسائل فلسطین و ایران است. او عضو كمیته مركزی جبهه آزادی‌بخش فلسطین، شاخه كلی و نیز رییس جمعیت دوستی ایران و فلسطین است.

وی همچنین نویسنده چندین كتاب در زمینه ایران است كه از جمله آنها می‌توان به «فلسطین فی خطاب الإمام الخمینی» (فلسطین در گفتار امام خمینی)، «البرنامج النوویی الإیرانی من التأسیس إلی التسییس» (برنامه هسته‌ای ایران از تأسیس آن تا سیاسی كردن پرونده)، «الجمهوریه الإسلامیه الإیرانیه؛ إنجازات و انتصارات» (جمهوری اسلامی ایران؛ دستاوردها و پیروزی‌ها) اشاره كرد.

«عدنان أبوناصر» تعدادی كتاب در زمینه فلسطین نیز نگاشته از جمله: «إنتهاكات إسرائیلیه لحقوق الشعب الفلسطینی» (تجاوزات اسرائیل علیه حقوق ملت فلسطین) و چند كتاب دیگر.

این نویسنده فلسطینی همچنین تعداد زیادی مقالات تحقیقاتی نوشته و مطالب، مقالات و گزارش‌های بسیاری در زمینه سوریه، لبنان، ایران، فلسطین و دیگر كشورها و موضوعات در روزنامه، مجلات و سایت‌های خبری نگاشته است و در حال حاضر سردبیر پایگاه خبری تحلیلی «طریق‌القدس» است.

«عدنان حسین» برای شركت در سمیناری بین‌المللی به تهران آمده بود كه با وی به گفتگو نشستیم. متن كامل این گفتگو به شرح ذیل است؛

در ابتدا می‌خواهیم كمی در مورد مذاكرات صلح میان اسرائیل و فلسطینیان صحبت كنید. ما می‌دانیم كه بیشتر ملت فلسطین محمود عباس را تایید نمی‌كنند و او را نماینده خود برای این مذاكرات نمی‌دانند.

- مذاكرات مستقیم كه بین رژیم صهیونیستی و محمود عباس انجام می‌شود، یك منفعت آمریكایی و صهیونیستی است و دور جدید این مذاكرات تنها برای بهره‌برداری سیاسی و بین‌المللی «باراك اوباما» رییس‌جمهور ایالات متحده آمریكا آغاز شد، زیرا «اوباما» تمایل دارد در دوره نخست ریاست‌جمهوری خود به دستاوردهایی در زمینه مذاكرات اسرائیل و فلسطینیان دست یابد. علت این مسأله هم این است كه «اوباما» در ابتدای ریاست جمهوری خود وعده داد كه پرونده فلسطین را حل خواهد كرد.

«باراك اوباما» قول داده بود كه موضوع مذاكرات و حل پرونده فلسطین از اولویت‌های كاری وی باشد، از همین رو «جرج میچل» فرستاده ویژه خود را به همراه تعداد زیادی از كارشناسان و مشاوران راهی فلسطین و سرزمین‌های اشغالی كرد و این فرستاده ویژه و همراهانش نتوانستند كاری بكنند و نتیجه بگیرند.

رییس‌جمهور آمریكا در موضوعات و پرونده‌های دیگر نیز كه در مورد آنها صحبت كرده بود، به موفقیت دست نیافت. برای نمونه در موضوع عراق و افغانستان نه تنها مشكل حل نشده بلكه وضعیت از پیش از آمدن اوباما هم بدتر شده است.

در زمینه سیاست داخلی نیز رییس‌جمهور آمریكا نتوانسته به تمام وعده‌های خود عمل كند. برای نمونه می‌توان به مسأله سطح بهداشت شهروندان آمریكایی و مسأله تأمین اجتماعی اشاره كرد.

اوباما فكر می‌كرد می‌تواند طی چند ماه گامی در حل مذاكرات اسرائیل و فلسطینیان بردارد تا بتواند از این مسأله در انتخابات میان‌دوره‌ای كنگره آمریكا كه مدتی دیگر برگزار خواهد شد، بهره‌برداری كند. وی فكر می‌كرد می‌تواند در مدت یك سال در راستای سیاست‌های آمریكایی اسرائیلی طوری روند مذاكرات را پیش برد كه به نفع آمریكا و اسرائیل باشد و تشكیلات خودگران فلسطین را به‌طور صد درصد در مسیری كه می‌خواهد حركت دهد و به صلح نهایی با این تشكیلات دست یابد، اما به هیچ وجه چنین نشد.

پیش‌بینی شما در مورد پایان و سرنوشت مذاكرات صلح چیست؟ منظور بنده از این سؤال این است كه با توجه به اینكه اسرائیلی‌ها وعده داده بودند كه شهرك‌سازی را متوقف كنند اما این كار را نكردند، آیا به نظر شما مذاكرات صلح به نتیجه خواهد رسید؟

- متوقف كردن شهرك‌سازی صهیونیستی یك دروغ بزرگ است زیرا اولاً از نظر قانونی در كل وجود اسرائیل غیرقانونی است، چه برسد به اینكه بخواهد شهرك‌سازی كند. رژیم اسرائیل یك رژیم غاصب است كه سرزمین فلسطین را اشغال كرده و فرزندان این سرزمین را طرد كرده است. فرزندان اصلی و اهالی واقعی این سرزمین توسط اسرائیلی‌های غاصب بیرون رانده شده‌اند. این كار  با جنایتی ضد بشری همراه بوده است. بیش از 62 سال است كه اسرائیل علیه ملت فلسطین جنایت مرتكب جنایت می‌شود و خانه‌های فلسطینیان را منهدم می‌كند. این جنایت‌ها هنوز هم ادامه دارد. متأسفانه تشكیلات خودگردان فلسطین در سال 1993 یعنی 17 سال قبل قراردادی با اسرائیلی‌ها با میانجی‌گری آمریكا امضا كرد. در این قرارداد كه «اوسلو» نام دارد دشمن صهیونیستی امتیازات زیادی از فلسطینیان گرفت. بر اثر این قرارداد 78 درصد سرزمین فلسطین به اشغال صهیونیست‌ها درآمد.

امروز اگر به كرانه باختری رود اردن بنگریم كه آقای محمود عباس بر سر آن مذاكره می‌كند، می‌توان پیش‌بینی كرد كه این مذاكرات هم ناموفق خواهند بود زیرا این سرزمین تاریخی فلسطینیان است و ما به هیچ وجه نمی‌پذیریم كه در برابر دشمن صهیونیستی كوتاه بیاییم زیرا این سرزمین حق تاریخی ماست، سرزمین پدری و اجدادی ماست. این سرزمین عربی- اسلامی است. هیچ‌كس حق ندارد آن را به دشمن واگذار كند.

با این حال امروز می‌بینیم 43 درصد از كرانه باختری رود اردن در اختیار صهیونیست‌ها قرار گرفته و در آن شهرك ساخته‌اند. دیوار حائل 12 درصد از مساحت كرانه باختری رود اردن را اشغال كرده است. «منطقه الغور» یعنی مرز اردن و كرانه باختری نیز در اشغال صهیونیست‌هاست و همانطور كه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر صهیونیستی اعلام كرد، حضور فلسطینیان در این منطقه به كلی ممنوع است.

پس آقای محمود عباس بر سر چه چیزی با صهیونیست‌ها مذاكره می‌كند؟

- در واقع سخن گفتن در مورد متوقف كردن شهرك‌سازی، همانطور كه قبلاً هم گفتم یك دروغ بسیار بزرگ است و عبارت است از گل‌آلود كردن آب، غبار كردن هوا برای منحرف كردن افكار عمومی جهانی و عربی است و بنیامین نتانیاهو و كابینه‌اش تظاهر به تنازل كرده و ادعا می‌كنند كه شهرك‌سازی را متوقف می‌كنند اما هر دوی این ادعاها دروغ است. حتی وقتی نتانیاهو اعلام كرد كه دستور توقف شهرك‌سازی را داده اما باز هم شهرك‌سازی متوقف نشد و اعلام دستور فقط یك كار رسانه‌ای بود اما در حقیقت این كار ادامه داشت و دیدیم كه طی اظهاراتی اعلام كرد بیت‌المقدس به هیچ وجه مانند یك شهرك نیست كه بر سر آن مذاكره كنیم و به هیچ وجه مذاكره كردن درباره بیت‌المقدس با طرف فلسطینی قابل قبول نیست. این حرف به این خاطر است كه دولت‌های صهیونیستی یكی پس از دیگری بیت‌المقدس را پایتخت رژیم صهیونیستی می‌دانسته‌اند.

و دیدیم هنگامی كه مذاكرات مستقیم هم آغاز شد. به رغم اینكه محمود عباس این همه عقب‌نشینی كرد و تنازلاتی در مقابل آنان كرد اما كابینه دشمن نه تنها هیچ امتیازی به طرف فلسطینی نداد بلكه برعكس، دیدیم كه شهرك‌سازی روز به روز سرعت گرفت و بیشتر شد.

و در شهر بیت‌المقدس دیدیم كه چند روز پیش دشمن صهیونیستی چگونه به عملیات توسعه‌طلبانه خود ادامه داد و هر روز هم شاهد تخریب خانه‌های بیشتری از فلسطینیان بیت‌المقدس هستیم و همچنان به طرد كردن فرزندان سرزمین فلسطین ادامه می‌دهد و شهرك‌سازی در بیت‌المقدس هم ادامه دارد و در تمام بخش‌های كرانه باختری رود اردن شاهد عملیات شهرك‌سازی توسط صهیونیست‌ها هستیم، در حالی كه آنان همچنان به تخریب منازل فلسطینیان بیت‌المقدس و مناطق دیگر ادامه می‌دهند.

اگر محمود عباس در مقابل صهیونیست‌ها عقب‌نشینی، كرد آیا ملت فلسطین این تنازل را خواهد پذیرفت؟ با توجه به اینكه اكثریت فلسطینیان او را به عنوان یك رئیس قبول ندارند؟

- باید بگویم كه محمود عباس اولاً از نظر قانونی با مشكل روبرو است زیرا مدت ریاست وی به پایان رسیده است. اگر به نظام داخلی قانون اساسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین نگاه كنیم خواهیم دید كه كمیته‌ای كه محمود عباس ریاست آن را برعهده دارد، یك كمیته غیرقانونی است زیرا مدت ریاست وی به پایان رسیده، ثانیاً در مورد تشكیلات خودگردان فلسطین باید بگویم كه محمود عباس بیش از دو سال است كه مدت زمان ریاستش پایان یافته و سوماً از نظر سیاسی اكثریت ملت فلسطین محمود عباس را به عنوان نماینده خود نمی‌شناسند. برای مثال خود بنده به عنوان یك فلسطینی كه پناهنده هستم و از اهالی شمال فلسطین هستم هیچ‌گاه ابومازن را به عنوان نماینده خود نمی‌شناسم زیرا كسی نماینده من است و می‌تواند از طرف من حرف بزند و مذاكره كند كه از حق من دفاع كند. یعنی ملت فلسطین كسی را به عنوان نماینده خود می‌دانند كه از حقوقشان دفاع كند؛ مثلاً از حق بازگشت آوارگان به فلسطین و یا دفاع از سرزمین فلسطین كه سرزمین آبا و اجدادی فلسطینی‌ها است.

متأسفانه می‌بینیم ابومازن در گذشته از 78 درصد سرزمین آبا و اجدادی ما عقب‌نشینی كرد و امروز هم می‌خواهد از مابقی سرزمین‌های كرانه باختری رود اردن تنازل كند، چگونه چنین فردی می‌تواند نماینده مردم باشد؟


من با تمام اطمینان خاطر اعلام می‌كنم كه محمود عباس نماینده ملت فلسطین نیست. نماینده مردم فلسطین آنهایی هستند كه به اهداف ملت فلسطین پایبندند. این گروه‌ها هنوز هم معتقدند و اعلام می‌كنند كه تمام سرزمین‌های فلسطینی باید به فلسطینیان كه صاحبان اصلی این سرزمین هستند بازگردد. نماینده ملت فلسطین آنهایی هستند كه هنوز هم بیت‌المقدس را پایتخت همیشگی فلسطین می‌دانند. بنابراین من به شما می‌گویم كه این رژیم یك رژیم غاصب است و می‌گویم كه این رژیم یك غده سرطانی است و باید از قلب امت محو شود.

وظیفه این رژیم ایجاد تفرقه بین امت اسلامی و امت عربی بود. آنها به دنبال تكه‌تكه كردن امت بوده‌اند و همواره می‌خواستند امت اسلامی و عربی امتی عقب‌مانده بماند و در راستای تحقق اهداف استعماری غرب در منطقه حركت كند تا هیمنه و چیرگی استعمارگران بر سرزمین‌های امت اسلامی همچنان ادامه داشته باشد و این استعمارگران به عنوان افسری در منطقه حضور داشته باشند.

این رژیم از بین خواهد رفت و هركس به اهداف و آرمان‌های ملت فلسطین پایبند باشد نماینده ملت فلسطین است. بنابراین مجدداً تكرار می‌كنم و می‌گویم كه محمود عباس و گروه مذاكره‌كننده همراه او كه برای دیدار با نتانیاهو، باراك اوباما و دیگر رهبران صهیونیستی می‌روند به هیچ وجه نماینده ملت فلسطین نیستند.

برخی اخبار و شایعاتی وجود دارد كه می‌گوید «سلام فیاض» و «محمد دهلان» و... به جای محمود عباس خواهند آمد، پیش‌بینی شما چیست؟

- مسأله اینچنین است كه می‌گویی، ابومازن از 78 درصد سرزمین تاریخی فلسطین تنازل كرد و آمادگی آن را دارد كه امتیازات بیشتری به رژیم صهیونیستی بدهد زیرا وی معتقد است كه هیچ راهی به جز مذاكره با صهیونیست‌ها وجود ندارد. این در حالی است كه ما معتقدیم ملت فلسطین كه یك ملت مظلوم، مستضعف و مورد تجاوز قرار گرفته می‌تواند از روش‌های دیگری برای بازپس‌گیری سرزمین‌های خود استفاده كند. در رأس این روش‌ها مقاومت است. مقاومت گزینه قانونی و حق مسلم ملت فلسطین است زیرا ملت فلسطین است كه سرزمینش اشغال شده. از همین رو سازمان ملل متحد و قوانین بین‌المللی اجازه دهد كه مقاومت علیه دشمن اشغالگر انجام گیرد.

مسأله این نیست كه چه كسی جای ابومازن می‌آید، مسأله این است كه هرچقدر تنازلات بیشتر باشد اما باز هم ملت فلسطین به اهداف خود پایبندتر می‌ماند. به شما گفتم، بنده به عنوان یك پناهنده فلسطینی كه قطعه زمینی در سرزمین اجدادی‌ام در منطقه «صفد» دارم اعلام می‌كنم كه باید به سرزمینم بازگردم. بنابراین اگر من از این زمین تنازل كنم، اما قطعاً فرزندانم به من این اجازه را نخواهند داد كه تنازل كنم. این یك حق شخصی است و هیچ‌كسی اجازه تنازل از آن را ندارد، نه ابومازن و نه غیر ابومازن نمی‌تواند كه از حق مسلم ملت فلسطین تنازل كند.

مسأله همانطور كه به شما گفتم مسأله شخص نیست و فرقی نمی‌كند «سلام فیاض» بیاید یا فرد دیگری. همانطور كه می‌دانید «سلام فیاض» خودش با یك تصمیم آمریكایی از بانك بین‌المللی به فلسطین آمد تا بتواند بر اموالی كه كشورهای مختلف به تشكیلات خودگردان كمك می‌كنند تسلط داشته باشد. نارضایتی زیادی از او وجود دارد، حتی داخل خود جنبش فتح كه ابومازن ریاست دبیركلی آن را برعهده دارد اعتراضاتی متوجه «سلام فیاض» می‌شود. او اكنون به‌طور كامل به توزیع و تقسیم اموال و بودجه‌ها تسلط دارد و به هركسی كه داخل تشكیلات خودگردان فلسطین می‌خواهد و داخل جنبش فتح كمك می‌كند. حتی درون جنبش فتح و برخی اعضای كمیته مركزی این جنبش از آقای «سلام فیاض» ناراضی‌اند و از ادامه گفتگو با رژیم صهیونیستی ابراز نارضایتی می‌كنند زیرا این مذاكرات به یك راه بن‌بست رسیده است، ممكن است «سلام فیاض» یا «محمد دهلان» و یا هركس دیگری به‌جای ابومازن بیاید، امتیازات بیشتری به طرف صهیونیستی بدهد و این امتیازات، قطعاً به ضرر ملت فلسطین است اما این حالت اینطور باقی نمی‌ماند و نسل‌های آینده از حق ملت فلسطین دفاع خواهند كرد. زیرا رژیم صهیونیستی امروزه با یك بحران بزرگ كه بحرانی پایه‌ای و اساسی مواجه شده. این بحرانی بی‌سابقه است كه در بخش‌های مختلف زندگی درون این رژیم به وجود آمده است.

سفر دكتر محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور ایران به لبنان را چگونه ارزیابی می‌كنید و به نظر شما تأثیر این سفر بر منطقه و به ویژه رژیم صهیونیستی چگونه خواهد بود؟


- به نظر بنده سفر دكتر محمود احمدی‌نژاد یك سفر تاریخی و استراتژیك بود. به‌طور كلی هم از نظر زمانی و هم از نظر كلی یك سفر استراتژیك به شمار می‌رفت. مجموعه‌ای كه امروز در منطقه تشكیل شده كه تهران مركزیت این مجموعه را برعهده دارد كه شامل جمهوری اسلامی ایران، سوریه، تركیه، عراق، لبنان، فلسطین و تمام گروه‌های مقاومتی است. امروز ایالات متحده آمریكا ناگزیر است كه به نقش و جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران اعتراف كند. قبل از سفر دكتر احمدی‌نژاد، آمریكا و رژیم صهیونیستی و دوستان‌شان در منطقه تلاش می‌كردند كه مانع انجام سفر رییس‌جمهور ایران شوند و یا حداقل در این سفر خلل ایجاد كنند اما دیدیم كه نتیجه معكوس بود.

بنده با تمام اطمینان و تأكید می‌گویم كه تاریخ سیاسی شاهد آن خواهد بود كه تفاوت بسیار زیادی در منطقه قبل از سفر دكتر احمدی‌نژاد و بعد از سفر ایشان را شاهد خواهیم بود.

رییس‌جمهور ایران كه شما در ایران به او می‌گویید دوست ملت و او خودش را خادم ملت می‌نامد، می‌بینم كه همیشه در مورد ملت فلسطین و پرونده فلسطینیان سخن می‌گوید و از آنها دفاع می‌كند و در مورد بیت‌المقدس سخن می‌گوید، در حالی كه چشمان او اشك می‌ریزد و این مسأله نشان‌دهنده این است كه مسأله فلسطین در قلب و اعضای بدن او رسوخ كرده است.

دكتر محمود احمدی‌نژاد به لبنان رفت و دیدیم كه نمونه یك رییس‌جمهور واقعی و به تمام معنا بود. او با مردم یك دین، مذهب و طایفه معینی سخن نمی‌گفت بلكه با همگان صحبت می‌كرد و همگان را مخاطب خود قرار داده بود.


گفته می‌شود برخی روزنامه‌ها و پایگاه‌های خبری نوشته‌اند فقط شیعیان بودند كه به استقبال احمدی‌نژاد آمده‌اند. آیا این درست است؟


- این ادعا به هیچ وجه درست نیست. دیدیم همه جناح‌های سیاسی، مذهبی، دینی و... در میان استقبال‌كنندگان بودند و حتی در ضیافت شام افرادی مانند «سمیر جعجع» كه بیشترین مخالف جمهوری اسلامی ایران در لبنان است هم در آن ضیافت شام حضور داشت.

دكتر احمدی‌نژاد حتی با افراد و گروه‌هایی كه با ایران مخالفند و یا اعتراضی دارند سخن گفت و در قلب سخنان او شاهد تمایل به وحدت لبنان بودیم و اعلام كرد كه مایل است لبنان دارای ارتشی قدرتمند و اقتصادی پررونق و مقاومت شجاع و قدرتمندی باشد تا بتواند از آزادی و استقبال و وحدت لبنان دفاع كند.

دكتر احمدی‌نژاد به عنوان یك رییس‌جمهور دولتی عظیم و قدرتمند سخن می‌گفت. در همین حال گروه‌هایی همراه او بودند كه قراردادهای مختلفی در زمینه‌های گوناگون با طرح‌های لبنانی خود امضا كردند، بنابراین نمی‌توان گفت كه این قراردادها تنها به نفع یك گروه و یا یك طایفه یا حزب بود، بلكه همانطور كه می‌دانید تمام كشور لبنان ذینفع خواهد بود.


آیا سفر رئیس‌جمهور در روند مبارزه و منازعه اسرائیل و غرب با جهان اسلام تأثیر خواهد گذاشت؟


- بنده می‌گویم سفر آقای دكتر محمود احمدی‌نژاد سفری ویژه بود كه در تاریخ ثبت شده و در وضعیت و شكل جدید منطقه تأثیر زیادی خواهد گذاشت. این سفر نشان‌دهنده آن است كه جمهوری اسلامی ایران نقش مهم منطقه‌ای و بین‌المللی دارد و نمی‌توان كاری در منطقه انجام داد كه ایران درآن نقشی ایفا نكند.

ایران روابط ویژه‌ای با لبنان، سوریه و گروه‌های مقاومت فلسطینی دارد و ما به عنوان ملت فلسطین و فرزندان اردوگاه‌های فلسطینی می‌گوییم كه این حمایت ملت و دولت ایران و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را ملت فلسطین فراموش نخواهد كرد و ما فراموش نكرده‌ایم كه آیت‌الله خامنه‌ای اعلام كرد كه مسأله فلسطین مهم‌ترین و اولین مسأله در جهان اسلام است.

اگر روزی پیش بیاید و فرصتی به وجود آید كه دكتر احمدی‌نژاد به سرزمین‌های فلسطینی مثلاً نوار غزه یا كرانه باختری رود اردن سفر كند، به نظر شما استقبال چگونه خواهد بود؟ آیا استقبال ملت فلسطین هم مانند استقبال مردم لبنان خواهد بود؟

- در حقیقت آرزوی ما و كل ملت فلسطین از پیر و جوان و مرد و زن این است كه روزی بیاید و ما پشت سر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد الاقصی نماز جماعت بخوانیم و روزی بیاید كه دكتر احمدی‌نژاد به نوار غزه و دیگر شهرهای فلسطین سفر كند و بشارت چنین روزی نزدیك است و ما شاهد ظهور مقدمات این امر هستیم زیرا رژیم صهیونیستی همانطور كه گفتم در حال حاضر با بحرانی اساسی و بزرگ مواجه شده و در حال حركت به سوی عقب است. این رژیم دیگر نمی‌تواند پس از شكستش در جنگ 32 روزه سال 2006 میلادی در مقابل حزب‌الله لبنان و در جنگ 22 روزه خود در برابر گروه‌های مقاومت فلسطینی در سال 2008 در نوار غزه، مانند گذشته به تهدیدات خود ادامه دهد. برای اولین‌بار سران نظامی و سیاسی صهیونیستی از تهدیدات بزرگ می‌ترسند زیرا ترس آنان از واكنش فوری و كوبنده گروه‌های مقاومت اسلامی در لبنان، فلسطین و حتی پاسخ جمهوری اسلامی ایران و سوریه و یا حتی تركیه است، تركیه‌ای كه امروزه مدافع مقاومت در منطقه شده است و به گروه مخالفین اشغالگران پیوسته است.


كارشناسان پیش‌بینی می‌كنند كه در آینده نزدیكی رژیم صهیونیستی به لبنان حمله كند اما شما ادعا كرده‌اید كه اسرائیلی‌ها نمی‌توانند جنگ جدیدی در منطقه به‌پا كنند، نظر جنابعالی در این مورد چیست؟

- صهیونیست‌ها مدت زیادی یعنی از زمان شكست‌شان در جنگ تموز 2006 در لبنان تلاش می‌كنند كه خود را در رسانه‌های عمومی قدرتمند نشان دهند و اعلام كنند كه همچنان قدرت نظامی اصلی در منطقه هستند اما پس از آن دیدیم كه در نوار غزه هم شكست خوردند. آنها امروزه مجدداً تلاش می‌كنند كه ساختار نظامی خود را ترمیم كنند و خود را قدرت اعظم منطقه نشان دهند. از همین‌رو به‌گونه‌ای نشان می‌دهند كه جنگی در منطقه درخواهد گرفت و آنان پیروز خواهند شد، در حالی كه می‌بینیم آنان امروزه پشت دیوار حائل كه خودشان آن را با دستان خود ساخته‌اند پنهان شده‌اند. این برای اولین‌بار در تاریخ است كه رژیم صهیونیستی حول خود دیواری ساخته و پشت آن پنهان می‌شود.

دیگر ما شاهد آن نیستیم كه سران صهیونیستی بگویند مرزهای اسرائیل از نیل تا فرات است در حالی كه از قبل همیشه چنین بوده و یا می‌شنیدیم كه می‌گفتند مرز اسرائیل تا آنجایی است كه خمپاره یا سرباز اسرائیلی به آنجا برسد اما امروزه می‌بینیم همانطور كه قرآن كریم می‌فرماید: «یهودیان از پشت دیوارها با شما مبارزه می‌كنند» و معنی این، آن است كه نهایت و پایان رژیم صهیونیستی در راه است. امروزه آنان نمی‌توانند با كشورهای اسلامی مبارزه كنند زیرا اگر چنین كاری كردند واكنش گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی و ایران فوری خواهد بود و بالتبع بر رژیم غاصب صهیونیستی پیروز خواهند شد.


How much can you grow from stretching?
یکشنبه 26 شهریور 1396 09:33 ب.ظ
Wonderful goods from you, man. I've take note your stuff prior to and you are simply
too excellent. I really like what you've obtained here,
certainly like what you're stating and the way in which during
which you assert it. You make it enjoyable and you still take care of to stay
it sensible. I can't wait to learn much more from you.

This is actually a tremendous website.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر