یکشنبه 14 آذر 1389

اتهامات مهدی هاشمی

   نوشته شده توسط: مینا نوروزی    

حمزه كرمی همچنین می افزاید: تخلفی كه تابحال درباره آن كسی ورود نكرده، خرید آبگرمكن های خورشیدی و نصب در روستا های خراسان شمالی و جنوبی و استانهای محروم مانند كهكیلویه بود. پیمانكاران مجبور بودند برای مخارج انتخابات، مبالغی را نقداً به افراد مهدی پرداخت كنند.

مدیرمسئول روزنامه ایران بخشی از اتهامات مهدی هاشمی را اعلام كرد؛
ماجرای كشتی انگلیسی، ارتباط با سفارتخانه‌های انگلیس و عربستان، نگهداری اسناد محرمانه، رشوه و اختلاس، ساماندهی اوباش در فتنه88

دفاعیات مدیرمسئول روزنامه ایران که در دادگاه رسیدگی به شکایت مهدی هاشمی رفسنجانی از وی بیان شده، حاوی واقعیت‌های تکان‌دهنده‌ای پیرامون تخلفات اقتصادی و سیاسی مهدی هاشمی است. امروز جلسه رسیدگی به شکایت مهدی هاشمی رفسنجانی از "کاوه اشتهاردی" مدیرمسئول روزنامه ایران برگزار شد.

این جلسه قرار بود امروز صبح ساعت 9 برگزار شود که با تاخیری 2 ساعته، راس ساعت 11 آغاز شد. کاوه اشتهاردی در این پرونده به دلیل انتشار خبر نامه سرگشاده 220 تشکل دانشجویی خطاب به دادستان کل کشور، به «افترا، نشر اکاذیب و انتساب بزه فساد اقتصادی به فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام» متهم شده است.

مدیرمسئول روزنامه ایران در دفاعیات خود با افشای نمونه هایی از رانت خواری ها و سوء استفاده های مهدی هاشمی تاکید کرده است: گستاخی این متهم بزرگ مفاسد اقتصادی به این جا رسیده که علیرغم فراری شدن و پناه بردن به دامن دشمنان این ملت، سیاست طرح شکایت های متعدد و فله ای را در پیش گرفته و مانند یک دزد پر زور که یقه صاحبخانه را می گیرد، به غوغا سالاری پرداخته، براساس احساس تکلیف انقلابی و مردمی بر خود واجب می دانیم که از این پس با هر شکایت این متهم فاسد، لااقل 10 سند را در هر نوبت منتشر نماییم تا شاید گوشه ای از صبر و مظلومیت نظام نمایان شود.

متن کامل دفاعیات کاوه اشتهاردی را که در این دادگاه بیان شده و حاوی واقعیت های تکان دهنده‌ای پیرامون تخلفات اقتصادی و سیاسی مهدی هاشمی است، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه

با عرض سلام و احترام

افتخار از شكایت مهدی هاشمی یكی از نمادهای فتنه برای افشای مفاسد وی

از اینكه امروز در جایگاه متهم در برابر شكایت آقای مهدی هاشمی قرار دارم از دو جهت خوشحالم. اول اینكه افتخار می كنم عوامل و سران فتنه 88 را آنچنان رسوا كرده ایم كه دست به شكایت زده اند. دوم اینكه دادگاه را محمل و جایگاهی برای شفاف سازی و افشای مفاسد اقتصادی و جرایم امنیتی یكی از نمادهای اصلی فتنه 88 یعنی آقای مهدی هاشمی می دانم.
روزنامه ایران در ایام فتنه 88 ، هزاران خبر، گزارش، تحلیل و گفتگو در افشای ماهیت فتنه و عوامل اصلی آن مانند آقای مهدی هاشمی منتشر كرد، كه به این نوشته ها افتخار می كنیم و البته افشای عملكرد سران فتنه و تبیین ماهیت آن را وظیفه خود می دانیم و ان شاء الله از این به بعد نیز با توانی بیشتر، این مسیر را پی خواهیم گرفت و از سرزنش بدخواهان نمی هراسیم كه "اذلة علی المؤمنین اعزة علی الكافرین یجاهدون فی سبیل الله و لایخافون لومة لائم "

مبارزه با مفاسد اقتصادی را با پرونده مهدی هاشمی آغاز كنید

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه
بازپرس محترم شعبه دوم دادسرای كاركنان دولت پس از رسیدگی به این پرونده قرار منع تعقیب اینجانب را در مورخ 08/09/1388 صادر كرد كه این قرار به تایید معاون محترم دادستان نیز رسیده و ابلاغ گردید. با این حال در پی اعتراض وكیل محترم شاكی، دادرس محترم شعبه 1083 دادگاه عمومی تهران 2 ماه بعد در تاریخ 07/11/1388 با این عنوان كه روزنامه ایران بدون تحقیق و بررسی و عموماً باهدف تخریب خانواده آقای هاشمی رفسنجانی مبادرت به انتشار خبر كرده است، قرار جلب به محاكمه و دادرسی اینجانب را صادر كرد.
در این مجال ضرورت دارد اینجانب در مقام دفاع از خود توضیحاتی را خدمت دادگاه محترم و اعضای محترم هیات منصفه معروض دارم.
خبری كه مورد شكایت مهدی هاشمی قرار گرفته است، بیانیه 220 تشكل دانشجویی است كه با تیتر " مبارزه با مفاسد اقتصادی را با پرونده مهدی هاشمی آغاز كنید " منتشر شده است. این خبر در چندین خبرگزاری و سایت خبری معتبر از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، خبرگزاری فارس، شبكه خبر دانشجو، خبرگزاری ایسناو..... منتشر شده است و اتحادیه های مهم دانشجویی مانند بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن های اسلامی مستقل و ... نیز به صراحت در بیانیه ها و تجمع هایشان محتوای این نامه را تایید كرده اند.
از جمله در تاریخ 28 خرداد 1388 چهار اتحادیه بزرگ دانشجویی ( بسیج دانشجویی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بیانیه ای خواستار بازداشت مهدی و فائزه هاشمی شده و اعلام تجمع در مقابل دادستانی تهران كردند.

شاكی ما متواری و در انگلیس ساكن است

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه
به خوبی می دانید درحالی در جایگاه متهم قرار داریم كه حكم جلب شاكی ما صادر شده، از ایران متواری و در كشور استعمار پیر، انگلیس، ساكن شده است. مسئولین ارشد قضایی و امنیتی می گویند كه بلافاصله او را پس از ورود به كشور بازداشت خواهند كرد. گفتنی است وكیل شاكی برای امضای وكالت نامه اش و رفع نقص پرونده حاضر، به دبی سفر كرده است و جالب این جاست كه وكیل شاكی نیز، خود وضعیتی مشخص دارد و به اتهام جرایم ضد امنیتی ممنوع الخروج است.

اخذ مدرك مهدی هاشمی رفسنجانی بدون طی مراحل قانونی

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه
مهدی هاشمی بهرمانی فرزند اكبر به شماره شناسنامه 210 متولد 29/06/1348 در حالی در مكاتباتش، خود را دكتر مهدی هاشمی معرفی می كند كه مدرك كارشناسی ارشدش را از طریقی خاص و ویژه با عنوان " كارشناسی ارشد غیر رسمی! " بدون آزمون و محدودیتی، طبق یك قرارداد میان دانشگاه صنعتی شریف و شركت بهینه سازی مصرف سوخت دریافت كرده است. اما ماجرای مدرك دكترای او جالب تر است: در پرونده ای كه به شماره 115920 و به شماره داوطلبی 100006 دانشگاه آزاد برای دوره دكترای مهدی هاشمی تشكیل گردیده، وی با استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون، شركت و از لحاظ علمی به صراحت مردود گشته اما برای دوره دكترای رشته مهندسی انرژی، دعوت به مصاحبه می گردد!
دریافت كارت پایان خدمت مهدی هاشمی نیز عجیب و یگانه است. با آن كه آقای اكبر هاشمی رفسنجانی بارها از حضور مهدی هاشمی در جبهه ها و مجروحیت او سخن گفته، اما وی صرفاً از مورخ 14/05/1365 الی 14/07/1365 و نیز 10/08/1365 الی 18/11/1365 كلاً 5 ماه در جبهه حضور داشته است. با این حال برای مهدی هاشمی كارت پایان خدمتی صادر شده كه در توضیحات صدور این كارت كه عكس آن با لباس شخصی است! دوران خدمت نامبرده از تاریخ 04/10/1366 تا 12/12/1366 درج گردیده و آمده است: نامبرده 21 ماه و 22 روز گواهی كسر خدمت دارد!

استفاده از رانت های دانشگاه آزاد و قراردادهای صوری

مهدی هاشمی در هر سمتی كه در سالهای اخیر بوده از موقعیت های اداری و رانت های ایجاد شده برای استفاده های شخصی بهره برده است. در سال 1372 وی در حالی كه تنها 24 سال داشته با سوء استفاده از سربرگ و امكانات شركت تاسیسات دریایی، قایق شخصی- تفریحی خود را بدون حق گمركی از ترانزیت هوایی وارد كشور كرده است. همچنین پس از روی كار آمدن دولت نهم و خروج مهدی هاشمی از دستگاه های دولتی، او دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد را محل فعالیت های خود قرار داده كه نمونه هایی از رانت خواری ها و سوء استفاده های مهدی هاشمی از این محل عبارتند از:
1- عقد قرارداد های صوری دانشگاه آزاد با برخی چهره های سیاسی در آستانه انتخابات دهم ریاست جمهوری مانند قرارداد مشاوره با آقای محمد عطریانفر از تاریخ 13/09/1387 تا 12/09/1388 به مبلغ ماهیانه 800 هزار تومان
2- مهدی هاشمی جیب خود و دانشگاه آزاد را در پرداخت هزینه های شخصی اش یكی می دانسته و تفاوتی قائل نبوده است. مانند پرداخت هزینه های ذیل از حساب دانشگاه آزاد:
موبایل های شخصی مهدی هاشمی، موبایل همسرش ( فرشته هاشمی)، تلفن منزل، آرایشگر شخصی، معلم خصوصی همسر وی، گوسفند نذری (عید قربان)، ویزای خانوادگی دبی، قبض برق منزل، خرید از فروشگاه های فرودگاه مهر آباد و حضور خانواده اش در كافی شاپ فرودگاه، بیمه نامه خودروی همسر مهدی هاشمی، هزینه های تمیز كردن شیشه های منزل مهدی هاشمی، هزینه های ستاد مردمی دوستداران آقای اكبر هاشمی رفسنجانی و .....
3- صدور حكم ماموریت برای مهدی هاشمی به لندن به شماره پرسنلی 2076در حالی كه وی متواری است به امضای شخص جعفر علی عبدالله جاسبی با حكم مأموریت شماره 516/440/53 مورخ 27/11/1388 به مبلغ فوق العاده ماموریت 2530 پوند.

مهدی هاشمی نماینده شاخص جریان فتنه

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیات منصفه
ما مهدی هاشمی را به عنوان یك شخص و حتی یك آقازاده تحلیل و بررسی نمی كنیم بلكه او را نماینده ای شاخص از فتنه، مفاسد اقتصادی، تقلب، دو رویی، نفاق و ارتباطات خاص با بیگانگان می دانیم. هرچند ارتباط با بیگانگان، مفاسد اقتصادی و هدایت فتنه تنها بخشی از اتهامات ایشان است. ای كاش در كشور ما آنقدر جسارت بود كه مهدی هاشمی را حال كه با تسامح های بی جا متواری شده، غیاباً و به صورت علنی محاكمه می كردند تا چهره واقعی باند نفاقی كه نزدیك به 20 سال است در پس برخی چهره های ارشد مخفی شده اند، مشخص گردد.

باید حساب پسر را از پدر جدا كرد

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه
به خوبی می دانید كه باید حساب پسر را از پدر جدا كرد، ما علاقه مندیم با روشنگری از عملكرد مهدی هاشمی، جناب آقای هاشمی رفسنجانی بیشتر با پسرش آشنا شود. ما معتقدیم عملكرد مهدی هاشمی در بسیاری از موارد، خودسرانه بوده و در نهایت منجر به لطمه دیدن آقای هاشمی رفسنجانی شده است. نظرسازی های مهدی در انتخابات سال 84 و 88 بود كه در ذهن خانواده آقای هاشمی تصور پیروزی رقیبان آقای دكتر احمدی نژاد را ایجاد كرد. اقدامات مهدی هاشمی در انتخابات خبرگان چهارم هم احتمالاً از جناب آقای هاشمی رفسنجانی پنهان مانده است.

پرونده 16 سال پیش مهدی هاشمی و ماجرای كشتی انگلیسی

ریاست محترم دادگاه و اعضای هیأت محترم منصفه
باید به اطلاع برسانم كه ارتباطات مشكوك مهدی هاشمی با سرویس های اطلاعاتی بیگانه پیش از فتنه 88 برقرار بوده و درمقاطع اخیر تشدید شده است. مهدی هاشمی از سالها قبل با سفارت انگلستان در تهران ارتباط داشته است. اكنون جا دارد كه دادگاه محترم از معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات این پرسش را مطرح كند كه سرنوشت پرونده 16 سال پیش مهدی هاشمی و ماجرای كشتی انگلیسی را توضیح دهد. پرونده ای كه اگر روشن می شد ریشه فتنه 88 در همان زمان خشك می شد!

ارتباط با سفارتخانه های انگلیس و عربستان

سكونت مهدی هاشمی در لندن و رفت وآمد او به دبی نیز در راستای ارتباطات گسترده با سفارت انگلیس است. این روابط برای دستگاههای امنیتی كشور محرز و مسلم است. گفتنی است كه در چند وقت اخیر مهدی هاشمی و برخی عناصر وابسته به او كوشیده اند تا بخشی از اسناد و اطلاعاتی كه ارتباطات و جرایم وی را مستند می سازد، امحا كنند. كه بخشی از این اطلاعات و اسناد بحمدالله بازیابی شده و اگر دادگاه محترم تكلیف كند، قابل انتشار خواهد بود.
به عنوان مثال ارتباطات و مكاتبات مستقیم و خارج از عرف مهدی هاشمی با سفارت عربستان در تهران، خود ابعاد گوناگونی را شامل می شود. مهدی هاشمی با وجود تذكرها و ابلاغیه های متعدد و دارای طبقه بندی از جمله ابلاغیه سرّی مورخ 1/5/1387 به ارتباطاتش با این سفارتخانه در تهران ادامه داده است. حتی سفارت عربستان تصاویر تعدادی از افراد یك گروه خاص بین المللی از جمله شماری از اعضای القاعده را در اختیار مهدی هاشمی قرار داده بود تا وی آنها را در جمهوری اسلامی شناسایی كرده و اطلاعات آخرین وضعیتشان را ارائه دهد. كه این گزارش ها بعضاً به عملیات های ضد امنیت ملی منجر شده است.

پدر از نمایشگاه محرمانه دستگاه امنیتی درباره مهدی هاشمی بازدید كند

اكنون دیگر موضوع پنهانی از پرونده مهدی هاشمی باقی نمانده است و پرونده او چه در دستگاه های امنیتی و چه در دستگاه های قضایی جمع بندی شده و خروجی اش آن است كه دادستان محترم كل كشور و معاون اول محترم قوه قضاییه اظهار می دارند مهدی هاشمی در بدو ورود به كشور بازداشت خواهد شد. اكنون دستگاه های امنیتی با توجه به گستردگی اتهامات مهدی هاشمی و البته بنا به ملاحظاتی، صرفاً به برگزاری یك نمایشگاه محرمانه از برخی اسناد و مدارك موجود اكتفا كرده اند. جالب است بدانید برخی نزدیكان آقای هاشمی رفسنجانی پس از بازدید از این نمایشگاه از عملكرد مهدی هاشمی ابراز تأسف كرده و خواستار بازدید شخص حجت الاسلام والمسلمین اكبر هاشمی رفسنجانی از این نمایشگاه شده اند.

چرا مهدی هاشمی گفته بود دفترش را از اسناد پاكسازی كنند؟

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیات منصفه
احتمالاً اطلاع دارید كه در تاریخ 5 خرداد 1389، با حكم دستگاه قضایی، ساختمان دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد مورد بازرسی قرار گرفته است. این ساختمان مركز فعالیت های اقتصادی ، سیاسی و امنیتی مهدی هاشمی بوده و كاملاً به مانند یك ستاد بحران، تجهیز و آماده سازی شده بود. براتعلی سرلك رئیس دفتر مهدی هاشمی در دانشگاه آزاد، در جریان این بازرسی بازداشت شده و اعترافات قابل توجهی داشته است. روز 23 خرداد 1388، یك روز پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری مهدی هاشمی به سرلك دستور می دهد كه به همراه چند نفر دیگر ساختمان مذكور را پاكسازی كنند تا اثری از اقدامات خاص مهدی هاشمی باقی نماند. سرلك به همراه آقایان امانی و ابوالفتحی اسناد مكتوب و تعداد زیادی سی دی را در چند كیسه از محل ساختمان خارج می كنند و ابتدا به ویلایی در منطقه دارآباد تهران منتقل و شبانه و تحت حفاظت گارد شخصی كه با پول مهدی اجیر شده بودند و در یك عملیات مخفیانه در جاده لواسان امحا كرده اما خوشبختانه بخش قابل توجهی از این اسناد بازیابی شده است.

اسناد سری

در این ساختمان اسناد ویژه و حتی اسنادی با طبقه بندی محرمانه - خیلی محرمانه- سری و بكلی سری از نهاد هایی چون وزارت اطلاعات، ستاد كل نیروهای مسلح، ریاست جمهوری، بانك مركزی، قوه قضائیه، شورای عالی امنیت ملی، وزارت نفت و ... نگهداری می شده و جای شگفتی دارد كه تعداد زیادی از بولتن ها، گزارش ها و نامه های رسمی، سری و بكلی سری برخی دستگاه های امنیتی درباره اقدامات مجرمانه و مفاسد سیاسی و اقتصادی مهدی هاشمی نیز در دفتر او موجود بوده و در فایل های جداگانه بایگانی شده بود. كاست های ضبط شده از جلسات هیات امنای دانشگاه آزاد و برخی جلسات محرمانه مجمع تشخیص مصلحت نیز به این ساختمان منتقل شده و اقداماتی به واسطه آن صورت گرفته بود.

پولشویی و اختلاس در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه
در دادگاه متهمان فتنه 88 برخی جرائم مهدی هاشمی افشا شد. پولشویی، استفاده از اموال عمومی در انتخابات و اختلاس، تنها بخشی از عملكرد مهدی هاشمی در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت بود. اما مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی تنها به این سازمان محدود نمی شود.

رشوه خواری در پرونده شركت های استات اویل و كرسنت

تخلفات مهدی هاشمی در پرونده رشوه خواری استات اویل مستند گردیده است. پرونده ای كه تمام طرف های غربی اش به خاطر رشوه دادن به یك آقازاده قدرتمند در ایران استعفا داده و محاكمه شدند اما مهدی هاشمی به خاطر برخی حمایت ها تاكنون از محاكمه فرار كرده است. مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی در قرارداد با شركت توتال در فاز 2 و3 پارس جنوبی نیز آشكار است. متهمان تنها در قرارداد كرسنت، 85 میلیون دلار پورسانت گرفته اند . آیا دریافت این پورسانت، مفسده اقتصادی نیست؟ ما معتقدیم كارچاق كنی مهدی هاشمی برای شركت های نفتی چند ملیتی، با نام فرزند رئیس جمهور اسبق و فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، هتك حرمت نظام است و عدم افشا و تبیین آن، ظلم مضاعف به خون صدها هزار شهید انقلاب اسلامی است.

مهدی هاشمی نماد مفاسد اقتصادی

فعالیت اقتصادی و مفاسد مهدی هاشمی به جایی رسید كه یكی از روزنامه های خارجی سالها قبل گزارشی را منتشر كرد كه براساس آن مهدی هاشمی و فرزندان دیكتاتور معدوم عراق، صدام به شراكت در تجارت مواد سوختی تصفیه شده، كود شیمیایی، سیمان و خرما اقدام كرده بودند كه این تجارت روزانه 350 هزار دلار سود به همراه داشت. گفتنی است بعد از سالها هنوز مهدی هاشمی هیچ واكنشی نسبت به این گزارش نداشته است. در نظر افكار عمومی، مهدی هاشمی نماد مفاسد اقتصادی است. تنها بررسی پرونده های كرسنت، توتال، استات اویل و... می تواند وضعیت پنهان برخی افراد كه خود را صاحب مملكت می دانند، افشا كند. مقام معظم رهبری درباره جریان فساد اقتصادی كشور می فرمایند: "مفاسد اقتصادی جریان آلوده ای است كه اگر جلوگیری و با آن مبارزه نشود، كل فضا را آلوده خواهد كرد. "
ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیات منصفه
آقای مهدی هاشمی در سالهای گذشته دارای سمت های دولتی و سهامداری در شركت های ذیل بوده است:
1- مدیرعامل شركت بهینه سازی مصرف سوخت
2- رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شركت ساخت تجهیزات دریایی
3- عضو اصلی هیات مدیره شركت سنجش از دور ( به امضای محمد غرضی)
4- مدیر عامل شركت مهندسی و توسعه نفت
5-سهامدار شركت های نورد فولاد خراسان و مجتمع فولاد خراسان (سهامی عام)
6- عضو هیات مدیره مجتمع كشتی سازی خلیج فارس( با امضای اكبر تركان)
7-........

پرونده های مسكوت و مختومه مهدی هاشمی

در سالهای اخیر و به واسطه عملكرد سوء و مجرمانه مهدی هاشمی بیش از 15 پرونده اتهامی علیه وی در واحد های نظارتی تشكیل گردیده كه اكثر این پرونده ها با اعمال نفوذ، روند رسیدگی به آنها مختومه شده یا مسكوت مانده است.
در بیان دلایل مسكوت ماندن این پرونده ها ذكر این مثال كفایت می كند كه در میان اسنادی كه اخیراً به دست آمده، پیش نویس برخی احكام گزارش های نهادهای نظارتی، پیش از دستور و امضای نهایی آن نهاد های نظارتی و در مرحله پیش نویس و مینوت همگی در اختیار مهدی هاشمی بوده و وی پیش از صدور با دستخط خود بر روی این پیش نویس ها اعمال نظر كرده كه این نظرات عیناً در حكم قطعی اعمال شده است!
اما برخی پرونده های مفتوح مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی به شرح زیر می باشد:

اختلاس در زمان مدیریت شركت بهینه سازی مصرف سوخت

1- مهدی هاشمی در زمان مدیریت شركت بهینه سازی مصرف سوخت در سالهای 82 تا84 مبلغ ده میلیارد و بیست و سه میلیون و پانصد و سی و یك هزار تومان كه با احتساب كاهش ارزش وجه مذكور به مدت 7 سال اكنون به مبلغ شانزده میلیارد و یكصد و شصت و دو میلیون و هشتصد و سی و یك هزار تومان رسیده اختلاس نموده و اسناد و فاكتور های جعلی ارائه كرده است. در آن سالها هیچ نهاد نظارتی جرئت و جسارت بررسی عملكرد مالی این شركت را نداشته اما در دولت نهم حسابرس داخلی شركت، رسماً موضوع سوء جریان مالی مذكور را گزارش كرده است. (به پیوست 500 صفحه از مستندات تقدیم می گردد).

اختلاس از شركت مهندسی ساخت تاسیسات دریایی

2- براساس گزارش سازمان بازرسی كل كشور به شماره 40956/85/32 مهدی هاشمی مبلغ 520 میلیون ریال از وجوه شركت مهندسی ساخت تاسیسات دریایی را اختلاس كرده است. همچنین مشاركت مدنی وی با شركتی به نام شناور سكوساز ((شنكو)) فاقد وجاهت قانونی عنوان شده است.
3- پرونده اتهامی مهدی هاشمی در یكی از نهاد های نظارتی همچنان در دست رسیدگی است كه آخرین مكاتبه آنها به شماره 1902/97/87 در تاریخ 26/3/1388 با مهدی هاشمی صورت گرفته ولیكن وی از هر گونه پاسخگویی امتناع كرده است.

اسناد سری نفتی در دفتر دانشگاه آزاد چه می كند؟

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیات منصفه
در دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد انواع و اقسام اسناد و پرونده های محرمانه، قراردادها، مكاتبات، ترازنامه ها و اسناد برخی شركت ها كه حدود 150 زونكن می شود، وجود داشته است. تمركز فعالیت های ویژه اقتصادی مهدی هاشمی در زمینه های نفت، گاز، نیروگاه ها، سهام بورس، معادن مس و سنگ گل گهرو ... می باشد و اسناد شركت ها و زمینه های كاری ذیل در این دفتر وجود داشته است:
1-كرسنت 2- پترو پارس 3- استات اویل 4- تاسیسات دریایی 5- شركت ملی نفتكش 6- گزارش واگذاری بسیاری از شركت ها 7- پروژه های نفتی از جمله میدان های نفتی آزادگان و ابوذر 8- نقشه های محرمانه از معادن از جمله مس و سیمان 9-برخی مذاكرات نهاد های اقتصادی با طرف های خارجی 10- مكاتبات و مذاكرات با شركت های رنو فرانسه و فیات 11- مكاتبات محرمانه در زمینه پارس جنوبی 12- گزارش های خاص درباره صندوق ذخیره ارزی كشور
به نظر شما هزاران برگ اسناد محرمانه و سری كشور چرا باید در دفتر مهدی هاشمی آنهم در دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد، نگهداری شود؟
اگر به این پرسش، پاسخ دقیقی داده شود مفهوم تیتر روز 26 خرداد 1388 روزنامه ایران در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی بیشتر نمایان می گردد.

اتهامات مهدی هاشمی در فتنه 88 و اغتشاش ها در تهران

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه
مواجهه شما با این پرونده و مواجهه دستگاه قضایی با پرونده مفاسد امنیتی، اخلاقی و اقتصادی مهدی هاشمی محكی جدی در برابر افكار عمومی است. مهدی هاشمی یكی از نمادهای اصلی فتنه 88 است. او همانگونه كه جناب آقای اكبر هاشمی رفسنجانی اظهار داشت پشت صحنه كمیته به اصطلاح صیانت از آرا بود و تهمت تقلب به نظام جمهوری اسلامی از اتاق فكر او خارج شد. مهدی هاشمی سازمان دهنده اوباش و اراذل برای ناامن كردن تهران بود و فقط برای یك شب اغتشاش و به آتش كشیدن یكی از میادین شمال تهران، دویست میلیون تومان خرج كرد. مهدی هاشمی و آدمهایش ده روز كوشیدند تا اغتشاشگران را در خیابان ها نگه دارند تا به خیال باطل خود، اقتدار نظام مردمی را بشكنند. مهدی هاشمی مؤسس سایت های اینترنتی است كه نظام را متهم كردند و در آتش فتنه دمیدند و اكنون بسیاری از عوامل این سایت ها محاكمه و در زندانند.
مهدی هاشمی نماد فتنه 88 است، فتنه ای آمریكایی كه او فرمانده پیاده نظام طبقه متوسط مدرنی است كه خود در تولد، رشد و ثروت مند شدن این طبقه، نقش اساسی داشته و برای حفظ ثروت باد آورده شان به دنبال كسب قدرت سیاسی با استفاده از شورش اشرافیت بر جمهوریت نظام بودند. فتنه ای كه صحنه گردانان اصلی اش به دنبال تسخیر ایران بوده اند وسالها بعد مشخص خواهد شد كه چه توطئه خطرناكی در پشت آن نهفته بود. فتنه ای كه ضربه سختی به روند كار و پیشرفت كشور زد و به دشمن روحیه داد.

مهدی هاشمی و مدیریت سایت ضد انقلابی جمهوریت و هزینه های میلیونی انتخابات از بیت المال

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیات منصفه
در این جا توجه شما را به برخی اظهارنظرها و اعتراف ها درباره عملكرد مهدی هاشمی جلب می كنم:
1- حمزه كرمی (مدیر كل سیاسی نهاد ریاست جمهوری در دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی) اعتراف می كند: با توجه به اینكه این جانب مدیر اسمی سایت جمهوریت بودم و در واقع مدیر رسمی این سایت، مهدی هاشمی بود، از دادگاه اجازه می‌خواهم كه ابتدا مسائل مربوط به انتخابات نهم ریاست جمهوری را توضیح بدهم. مهدی هاشمی معتقد بود كه انتخابات در ایران با پول بیت المال برگزار می‌شود و اعتقادی به هزینه شخصی برای انتخابات نداشت. لذا بنده با وی صحبت كردم و البته گوشزد هم كردم كه استفاده از پول بیت المال در انتخابات جرم است ولی مهدی هاشمی نمی‌پذیرفت. شركت‌های مختلفی هم با این سازمان قرارداد داشتند كه از جمله این شركت‌ها شركتی با مدیریت آقای امیرعلی آقایاری بود كه كار این شركت نیز ساخت تیزر‌های تبلیغاتی و در كل تبلیغ بود. همه روسای این شركت‌هایی كه با سازمان بهینه سازی قرارداد داشتند از دوستان مهدی هاشمی بودند و آمادگی گرفتن پول تحت عنوان بهینه سازی و تبلیغات انتخاباتی برای كاندیدای مد نظر مهدی هاشمی را داشتند و این شركت‌ها با سند سازی‌های صورت گرفته، موظف شدند كه كار تبلیغاتی برای مهدی هاشمی انجام بدهند. یك شركت 500 میلیون تومان برای چاپ یك میلیون جلد كتاب پول دریافت كرده بود در حالی كه تنها 25 هزار جلد چاپ شد و مابقی پول، صرف تبلیغات مورد نظر مهدی هاشمی شد. مهدی هاشمی معتقد به پولشویی بود. وی پول‌هایی را از سازمان بهینه سازی دریافت می‌كرد و آنها را مكررا به دلار و ریال تبدیل می‌كرد. وقتی كه دلیل این كار را از وی پرسیدیم، وی گفت كه با این كار كسی نمی‌تواند منشاء پول‌ها را كشف كند. با فشار مهدی هاشمی از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت به منظور تبلیغات در دوره نهم انتخابات ریاست جمهوری برای پدرش پول برداشت می‌شد و مهدی هاشمی پس از شكست پدرش در انتخابات به اقدامات خود ادامه داد و مابقی پول‌های باقی مانده و بدهكار شده خود را نیز به شركت‌هایی كه برای پدرش تبلیغ می‌كردند، پرداخت كرد. پول‌هایی كه وی برای تبلیغات در انتخابات نهم ریاست جمهوری برای پدرش هزینه كرد معادل 2 میلیارد تومان بود. مهدی هاشمی با بنده صحبت كرده و گفت كه ما باید برای انتخابات كار رسانه‌ای قوی‌ای را آغاز كنیم. چند روز بعد هم در جلسه ای، جاسبی به بنده گفت كه باید هر كاری انجام دهیم تا هر كسی به غیر از احمدی نژاد رئیس جمهور شود. از این رو ما نیز سایت جمهوریت را با مدیریت رسمی مهدی هاشمی راه اندازی كردیم. با فشارهای مهدی هاشمی، این سایت تبدیل به سایت تضعیف كننده سازمان‌های نظامی از جمله بسیج و سپاه و سازمان‌های دولتی شد و حتی این سایت خدمات دولت را نیز پول پاشی معرفی می‌كرد و كار به جایی كشید كه این سایت بر خلاف واقعیت، شبهه تقلب در انتخابات را تلقین كرد. مهدی هاشمی حتی مطالب تندتری را برای انتشار به سایت جمهوریت ارائه می‌داد كه از جمله مطالب می توان به گزارشی كه 2 روز قبل از انتخابات توسط وی به ما داده شده، اشاره كنم كه در این گزارش فرمانده بسیج متهم به تخریب و تضعیف میر حسین موسوی شده بود، البته ما این گزارش را هرگز منتشر نكردیم.

تخلفی كه تابحال كسی به آن ورود نكرده

حمزه كرمی همچنین می افزاید: تخلفی كه تابحال درباره آن كسی ورود نكرده، خرید آبگرمكن های خورشیدی و نصب در روستا های خراسان شمالی و جنوبی و استانهای محروم مانند كهكیلویه بود. پیمانكاران مجبور بودند برای مخارج انتخابات، مبالغی را نقداً به افراد مهدی پرداخت كنند.

تغییر استراتژی مهدی هاشمی از تخریب دولت به تخریب نظام

2- محمدرضا نوربخش، سردبیر ارگان دانشگاه آزاد درباره اهداف انتخاباتی مهدی هاشمی می‌گوید: در ماه پایانی منتج به انتخابات كه مهدی هاشمی در كمیته صیانت از آرا عضویت یافت آقای كرمی عملاً اداره سایت را برعهده گرفت و بحث پیروزی قطعی موسوی در انتخابات را مطرح كرد و در همین زمینه نظرسنجی‌های غیرمستندی نیز منتشر می‌شد. القای تقلب در انتخابات از این طریق صورت می‌گرفت كه یا موسوی برنده انتخابات است و یا در انتخابات تقلب شده و اگر این فرآیند با سلامت برگزار شود اصلاح طلبان پیروز هستند. حتی در آن زمان مشخصاً از انتشار چند گفت‌وگو با حامیان دولت كه معتقد بودند محمود احمدی‌نژاد پیروز انتخابات است جلوگیری شد و آقای كرمی به ما می‌گفت این افراد زمینه انجام تقلب را فراهم می‌كنند. در ابتدای همكاری با سایت جمهوریت این ذهنیت وجود داشت كه این سایت انتخاباتی است ولی رفته‌رفته متوجه شدیم استراتژی و سوژه‌های مهدی هاشمی وسیع‌تر از خط تخریب دولت است و سیبل ما از دولت به نظام تغییر یافت و بین این سایت و رسانه‌های ضد انقلاب همسویی ایجاد شد.

مهدی هاشمی در آشوب خیابانی هم فعال بود

3- محمد علی ابطحی نیز اعترافات مهمی دارد: به خیابان آوردن جمعیت قبل از انتخابات مقدمه‌ای بود برای به خیابان آوردن آنها در شب شنبه، افرادی مانند فاتح، تاج زاده، خاتمی و ستادش، مهدی هاشمی و آدمهایش برای اینكه جمعیت را در خیابان‌های شهر نگه دارند خیلی فعال بودند و همه اینها در پیش‌بینی و طراحی برنامه برای شب شنبه نقش داشتند. خاتمی، فاتح و مهدی هاشمی می‌گفتند برنده شدن در این انتخابات خیلی با انتخاب‌های دیگر فرق دارد، در این وسط جریان اصول گرا و رهبر دیگر نمی توانند سرشان را بلند كنند و این به معنای یكسره كردن كار است.

استفاده از بیت المال برای هزینه انتخاباتی

4-هدایت آقایی (معاون وزیر صنایع در دولت خاتمی و عضو شورای مركزی حزب كارگزاران) اعتراف می كند: مهدی هاشمی به دلیل ارتباطات خاصی كه داشت برای برخی اقدامات خود و فعالیت های انتخاباتی، در جلسه ای با حضور برخی دوستان، مبلغ یكصد میلیون تومان به صورت تراول چك از رضا ویسه دریافت كرد.
آقایی می افزاید: مجید احمدی (یكی از دوستان احمدرضا گودرزی در كانادا كه فعلاً از توضیح درباره هویت آنها خودداری می شود) دو سال پیش نقل كرد مهدی برای انتقال یك میلیون دلار یا بیشتر از كانادا به ایران از كیف دستی استفاده می كرد كه در یكی از سفرها با وجود اطلاع و برخورد مأموران، توانست این پول را جابجا كند.
داستان استات اویل برای كسی پوشیده نیست و برخی روایات مبلغ تخلف مهدی را 15 میلیون دلار ذكر كرده اند.
در بهینه سازی اگركسی می خواست سیلندر CNG وارد كند نیاز به تأیید تیم مهدی داشت؛ آنها به واسطه یكی از معاونان بهینه سازی از افراد حق حساب می گرفتند كه یكی از بستگان همسرم مستند قطعی آن را در اختیار دارد.
5- هادی عرب قبادی می گوید: قرار بود در بهینه سازی صدها هزار نسخه كتاب برای كودكان منتشر كنیم كه به جای آن 25 هزار نسخه چاپ شد و مابه التفاوت 350 میلیون تومانی بابت تسویه مطالبات حسن معادی خواه( نشرذره ) به وی پرداخت گردید.

فاكتورهای صوری

بنا به دلایلی از بیان توضیحاتی در قبال برخی افراد دیگر مرتبط با مهدی هاشمی خودداری می شود و لیكن صرفاً به بیان اسامی چند نفر كه ارتباطات ویژه با مهدی هاشمی دارند، اشاره می گردد.
1- شمس الدین عیسایی
2- رضا بهزادیان
3- غلامحسین كرباسچی
4- علی هاشمی بهرمانی
5- مجتبی ناطق نوری
6- حسن معادیخواه
7- امیرعلی آقایاری كه فرد اخیر می گوید: بارها و بارها در این سالها با فاكتورهای صوری و غیرقانونی به دستور مهدی از بودجه شركت بهینه سازی برداشت كردیم و در اموری كه مهدی می گفت هزینه می شد.


مهدی هاشمی می داند كه بازگشت چه عواقبی در پی خواهد داشت

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه
ما سناریوی بازگشت مهدی هاشمی به كشور را كه در برخی محافل سیاسی و رسانه ای مطرح شده، سناریویی حقیقی نمی دانیم. مهدی هاشمی می داند كه بازگشت به كشور چه عواقبی برای او خواهد داشت. اراده نظام جمهوری اسلامی برای برخورد با این آقازادة مفسد، قاطع و بران است و ما امیدواریم اجرای عدالت برای مهدی هاشمی از همین دادگاه شروع شود و در نهایت به برخورد قاطع و پشیمان كننده برای مهدی هاشمی خاتمه یابد. معتقدیم كه نظام جمهوری اسلامی برای برخورد با مهدی هاشمی به عنوان نماد فتنه و فساد، لحظه ای تردید ندارد و درباره فشار منتقدین بایستی گفت: آن سبو بشكست و آن پیمانه ریخت.

مهدی هاشمی سیاست شكایت های فله ای در پیش گرفته است

در انتها تأكید می كنم حال كه گستاخی این متهم بزرگ مفاسد اقتصادی به این جا رسیده كه علیرغم فراری شدن و پناه بردن به دامن دشمنان این ملت، سیاست طرح شكایت های متعدد و فله ای را در پیش گرفته و مانند یك دزد پر زور كه یقه صاحبخانه را می گیرد، به غوغا سالاری پرداخته، براساس احساس تكلیف انقلابی و مردمی بر خود واجب می دانیم كه از این پس با هر شكایت این متهم فاسد، لااقل 10 سند را در هر نوبت منتشر نماییم تا شاید گوشه ای از صبر و مظلومیت نظام نمایان شود.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic