تبلیغات
اخبار روز - قطر
شنبه 2 بهمن 1389

قطر

   نوشته شده توسط: مینا نوروزی    

تیم ملی ایران بر خلاف سه بازی قبل در این دیدار، بازی قابل قبولی ارائه كرد و افشین قطبی نیز تركیب و تعویض‌های مؤثری برای این بازی حساس در نظر نداشت. به‌نظر می‌رسید بازیكنان و تیم فنی ایران از نام كره جنوبی ترسیده بودند و احتیاط و محافظه‌كاری بیش از حد قطبی در چیدن تیم، دلیل اصلی باخت بود.

گزارش لحظه به لحظه خبرنگار اعزامی رجانیوز از ورزشگاه قطر اسپورت؛
احتیاط بیش از حد قطبی در تاكتیك‌و تركیب، كره‌جنوبی را به نیمه‌نهایی برد

تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت 19:55به وقت تهران به مصاف هم رفتند..

گزارش زیر به روایت لحظه به لحظه دیدار تیم ملی كشورمان مقابل تیم ملی کره جنوبی اختصاص دارد كه خبرنگار اعزامی رجانیوز از ورزشگاه قطر اسپورت مخابره می‌كند:

تكمیلی(5): كره‌جنوبی حریف ژاپن در نیمه نهایی شد

* تیم ملی كره جنوبی با صعود از این مرحله حریف ژاپن شد تا در مرحله نیمه نهایی یكی از این دو تیم شرق آسیایی به فینال رقابت‌ها راه پیدا كنند.

* تیم ملی ایران بر خلاف سه بازی قبل در این دیدار، بازی قابل قبولی ارائه كرد و افشین قطبی نیز تركیب و تعویض‌های مؤثری برای این بازی حساس در نظر نداشت. به‌نظر می‌رسید بازیكنان و تیم فنی ایران از نام كره جنوبی ترسیده بودند و احتیاط و محافظه‌كاری بیش از حد قطبی در چیدن تیم، دلیل اصلی باخت بود.

* در پایان 120 دقیقه، تیم ملی ایران با نتیجه یك بر صفر از تیم ملی كره جنوبی شكست خورد و در مرحله یك چهارم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا حذف شد.

* وقت اضافه وقت های اضافه دوم تنها یک دقیقه اعلام شد.

* در دقیقه 116، جواد نكونام ضربه مستقیم ایستگاهی را به دیوار دفاعی كره‌ای‌ها كوبید.

* در دقیقه 114، توپ بازیكن ایران در محوطه جریمه به دست بازیكن كره‌ای برخورد كرد اما داوری بازی، خطای هند وی را اعلام نكرد. داور ازبکستانی با قضاوت سوال برانگیز خود ابهامات زیادی را به وجود آورده است. خطای مشکوک به پنالتی  بازیکنان کره جنوبی اعتراض شدید کادر فنی ایران را به همراه  داشت اما وی بدون تفاوت نسبت به این اعتراض‌ها عبور کرد.

* در حالی که هفت دقیقه به پایان بازی مانده، بازیکنان ایران سراپا حمله هستند و کره‌ای‌ها تنها به دفاع و ترتیب دادن ضد حمله روی دروازه رحمتی می‌اندیشند.

* در دقیقه 111، سرمربی تیم ملی كره جنوبی نیز بازیكن شماره 16 خود كی سونگ یئونگ را از زمین بیرون كشید و  هونگ جونگ هو را وارد بازی كرد.

* محمد غلامی در سومین دقیقه وقت های اضافه دوم به جای پژمان نوری وارد زمین شد. به این ترتیب، تیم ایران با سه مهاجم خلعتبری، شجاعی و غلامی دقایق باقی مانده را بازی می‌كند.

تكمیلی(4): كره‌جنوبی در دقیقه 107 از ایران جلو افتاد

* در آخرین لحظه وقت اضافه اول، یون بیت با استفاده از توپ ارسالی جواد نکونام توپ را از میان مدافعان عبور داد و با ضربه ای محکم توپ را به درون دروازه ایران فرستاد.

* داور بحرینی یک دقیقه وقت اضافه برای وقت های نخست وقت اضافه این دیدار اعلام كرد.

* روشن ایرماتوف سومین کارت زرد این بازی را مسعود شجاعی نشان داد. وی از ناحیه كتف دچار آسیب شده و روی زمین افتاد اما داور ازبكستانی با اعتقاد به اینكه او قصد دارد وقت بازی را تلف كند، وی را جریمه كرد.

* دقیقه 8، پژمان نوری با سانتر توپ روی دروازه کره، هادی عقیلی را صاحب موقعیت کرد که به دلیل قرار گرفتن این مدافع سرزن در موقعیت آفساید، این موقعیت از دست رفت.

* دقیقه 6 نیمه اول وقت های اضافه، خطا روی محمدرضا خلعتبری رخ داد که خسرو حیدری با سانتر توپ موجب شد در برگشت، مدافعان کره روی غلامرضا رضایی خطا کنند که داور، ایران را صاحب یک ضربه ایستگاهی کرد.

* ایران نیمه نخست وقت های اضافه را آغاز کرد.

* تماشاچیان ایرانی با فریاد "ایران ایران" شاگردان افشین قطبی را تشویق می کنند.

تكمیلی(3): تساوی بدون گل پس از 90 دقیقه؛ بازی به وقت اضافه كشید

* با تساوی بدون گل ایران و كره جنوبی، بازی به دو وقت اضافه جمعاً 30 دقیقه كشیده شد.

* اولین كرنر ایران در دقیقه 90+1 به دست آمد و خلعتبری آن را به روی دروازه كره ارسال كرد اما مهاجمان ما نتوانستند از این موقعیت استفاده كنند.

* داور چهارم بازی، 3 دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم اعلام كرد.

* در دقیقه 86، پارک جی سونگ توپ را با دست توپ متوقف کرد اما روشن ایرماتوف با متوقف كردن بازی و اعلام خطای هند او، ترجیح داد كه از كارت زرد استفاده نكند.

* در دقیقه 77، جواد نکونام روی یک ضربه ایستگاهی دروازه کره جنوبی را به خطر انداخت و این توپ با فاصله كمی از کنار دیرک عمودی دروازه به بیرون رفت.

* در دقیقه 76، غلامرضا رضایی صاحب موقعیتی ایده آل شد که سونگ جو لی او را متوقف کرد و داور وی را با کارت زرد جریمه کرد.

* دقیقه 74، دریبل و سانتر زیبای محمدرضا خلعتبری، هادی عقیلی مدافع پیش‌تاخته تیم ملی كشورمان را صاحب موقعیت کرد که وی با ضربه سر توپ را به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور داد.

* افشین قطبی تصمیم خود تغییر داد و تصمیم گرفت مسعود شجاعی را وارد بازی کند. در دقیقه 74، کریم انصاری فرد از بازی خارج و مسعود شجاعی به جای او وارد زمین شد.

* در دقیقه 70، احسان حاج صفی از اشتباه مدافعان کره ای استفاده کرد و با شدت توپ را به سمت دروازه کره فرستاد که این توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه این تیم گذشت.

تكمیلی(2): پژمان نوری و خلعتبری موفق به استفاده از موقعیت گل نشدند

* دقیقه 67 سانتر خسرو حیدری پژمان نوری را در موقعیت گلزنی قرار داد که وی کنترل خود را از دست داد اما محمدرضا خلعتبری پشت سر او به توپ ضربه زد که مدافعان پر تعداد کره، اجازه خودنمایی به او را ندادند. در این حرکت، توپ به دست چادوری برخورد کرد اما  ایرماتوف اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

* دقیقه 62، مهاجم کره جنوبی به راحتی احسان حاج صفی را جا گذاشت و توپ را به چادوری واگذار کرد که او با یك سانتر خطرناک، توپ را برای مهاجمان تیمش فرستاد که با ضربه سری خطرناک دروازه مهدی رحمتی تهدید شد اما رحمتی با واکنش دیدنی،‌ بار دیگر دروازه ایران را نجات داد.

* تا دقیقه 60، جریان غالب بازی در دست تیم ملی كره جنوبی است و ادامه حملات بازیكنان سرعتی كره با سانتر از كناره‌ها خطرناك به‌نظر می‌رسد.

* ایمان مبعلی دومین بازیکن تعویضی تیم ملی ایران در این بازی خواهد بود. بیوتر پس از دقایقی صحبت کردن با او به وی دستور داد خود را برای ورود به زمین آماده کند.

* اشتباهات پی در پی جواد نکونام، نظم دفاعی تیم ایران را به هم ریخته و مهاجمان کره ای با استفاده از این اشتباهات دروازه ایران را تهدید جدی می‌كنند. این در حالی است كه سید جلال حسینی در خط دفاعی ایران نقش مؤثری در دفع حملات داشته است.

*در بین دو نیمه مسئولان ورزشگاه قطر اسپورت یكی از خبرنگاران كره‌ای را به‌دلیل استعمال دخانیات از استادیوم بیرون كردند.

* در دقیقه 53، محمدرضا خلعتبری توپ برگشتی مهاجمان کره جنوبی را دریافت کرد که این توپ با شدت زیادی از کنار دروازه عبور کرد.

* بازیکنان کره جنوبی با فشار قابل توجه روی دروازه ایران در تلاش هستند قفل دروازه رحمتی را باز کنند اما مدافعان ایران با نمایش قانع کننده تا این لحظه به مهاجمان کره اجازه خودنمایی نداده‌اند.

* در دقیقه 47 بازی، مهاجمان کره جنوبی روی ارسال توپ از نقطه کرنر حرکت خطرناکی را روی دروازه رحمتی ایجاد کردند که این توپ با واکنش دروازه‌بان تیم ملی كشورمان دفع شد.

* تماشاگران ایرانی با شعار "یالا یالا ما گل می خواهیم یالا" بازیکنان تیم ایران را به سمت دروازه کره جنوبی فرا می خوانند.

* تیم ملی ایران با یک تغییر در نیمه دوم وارد زمین شد و خسرو حیدری در نیمه دوم به جای محمد نصرتی در تركیب قرار گرفت.

تكمیلی(1): دو تیم در حسرت گل به رختكن رفتند

*بازی حساس ایران و کره جنوبی در حالی در نیمه نخست به پایان رسید که دو تیم در حسرت رسیدن به گل ماندند و بدون این که گلی از خط دروازه های عبور کند، به رختکن رفتند.

*دقیقه 44، دونگ ون با ارسال ضربه ای خطرناک دروازه ایران  را به شدت تهدید کرد اما با خوش شانسی رحمتی این توپ از کنار دیرک عبور كرد.

*بازیکنان نیمکت نشین ایران از دقیقه 30 بازی به دستور قطبی زیر نظر منصوریان مشغول گرم کردن شدند.

*در دقیقه 28، بازیکنان ایران سانتری را روی دروازه کره جنوبی انجام دادند که مدافعان این تیم به اشتباه توپ را به سمت دروازه  فرستادند که با خوش  شانسی کره ای ها، توپ دفع شد.

*در دقیقه 27 آندرانیک تیموریان نخستین کارت زرد بازی را از روشن ایرماتوف داور ازبكستانی دیدار دریافت کرد.

*تیم ملی کره جنوبی روی غفلت بازیکنان خط دفاعی ایران فرصت خوبی را برای ایجاد خطر روی دروازه تیم ملی كشورمان پیدا ركد که این توپ با فاصله کمی از کنار تیر عمودی دروازه عبور کرد.

*دقیقه 9 بازی، داور یک بار دیگر در سوت خود دمید و حرکت محمد نصرتی را روی مهاجم کره جنوبی خطا اعلام کرد که کره ای ها زمان نواختن توپ مرتکب خطا شدند.

 

*دقیقه 6،‌ بازیکن تیم ملی کره جنوبی پشت محوطه جریمه ایران با خطای مدافعان ما متوقف شد که کره ای ها صاحب ضربه ایستگاهی شدند که این توپ به هدر رفت.

*بازیکنان کره جنوبی با خطاهای متعدد در تلاش هستند سرعت بازیکنان خط حمله ایران را کنترل کند.

*داور در دقیقه نخست بازی، به دلیل حرکت تند بازیکن کره‌ای تذکر جدی به این بازیکن داد و از محمد نصرتی خواست كه اصلا با بازیکن حریف درگیر نشود.

حاشیه‌های قبل از شروع بازی

*دو تیم ایران و کره جنوبی از ساعت 18:45 دقیقه برای گرم کردن وارد زمین ورزشگاه قطر اسپورت شدند تا خود را برای انجام یک بازی سخت و حساس آماده کنند.

*تماشاچیان ایرانی حضور پررنگ تری نسبت به تماشاچیان کره جنوبی دارند. هواداران تیم ملی فوتبال ایران با صدا زدن نام بازیکنان به شکل خاصی بازیکنان را مورد تشویق جدی قرار دادند.

*خبرنگاران کره‌ای بخش عمده‌ای از جایگاه خبرنگاران را به خود اختصاص داده‌‌اند، خبرنگاران ایرانی به صورت پراکنده در جایگاه خبرنگاران جای گرفته‌اند اما خبرنگاران کره‌ای اکثرا کنار هم نشسته‌اند.

*ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای بازی حساس مقابل کره جنوبی اعلام شد، مهمترین اتفاقی که در ترکیب ایران به چشم می‌خورد این است که قطبی در این بازی پژمان نوری را به جای مسعود شجاعی در ترکیب اصلی قرار داده است؛ برای ایران در این بازی سید مهدی رحمتی، هادی عقیلی، سید جلال حسینی، محمدنصرتی، محمدرضا خلعتبری، احسان حاج صفی، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، کریم انصاری فرد و غلامرضا رضایی بازی خواهند کرد.

* تماشاگران تیم ملی فوتبال زمانی که متوجه حذف عراق از بازی‌های جام ملت‌های آسیا شدند، به خوشحالی پرداختند، شور نشاط هواداران تیم ملی فوتبال ایران باعث شد بیشتر دوربین‌های تلویزیونی خوشحالی ایرانی ها از حذف عراق را تصویربرداری کنند.

*افشین قطبی سرمربی تیم ملی زمانی که فهمید استرالیا دروازه عراق را باز کرده، از خبرنگاران پرسید چه کسی برای این تیم گل زد که وقتی جواب سوالش را گرفت با لبخندی نشان داد از حذف قهرمان دوره قبل رقابت‌های جام ملت های اسیا خیلی خوشحال است.

*در دقیقه 118 بازی استرالیا و عراق زمانی که استرالیا گل برتری خود را وارد دروازه عراق کرد، هیاهوی خاصی در جایگاه خبرنگاران به پا شد، بازیکنان تیم ملی که از هیاهوی به وجود آمده تعجب كرده بودند،‌ دلیل این شادی را جویا شدند و زمانی که خبر شکست تیم ملی عراق را شنیدند لبخند رضایت زدند و با شادابی خاصی تمرین خود را دنبال کردند.

*داوران ازبکستانی این دیدار نیز همزمان با بازیکنان دو تیم برای گرم کردن وارد زمین شدند و با پیراهن های نارنجی در میانه زمین خود را برای قضاوتی سخت آماده کردند.

*بنا به گفته مسوولان سفارت ایران، نزدیک به هفتاد میلیون تومان برای خرید بلیت رایگان برای تماشاچیان ایرانی هزینه شده تا ایرانی‌ها به صورت رایگان وارد ورزشگاه شوند و تیم ملی ایران را برای صعود به مرحله بعد  همراهی کنند.

*بازیکنان نیمکت نشین تیم ملی که در این بازی به تشخیص افشین قطبی در ترکیب تیم ملی قرار نگرفته بودند، در گوشه‌ای از زمین مشغول تمرین کردن بودند که این بازیکنان نیز همانند بازیکنان اصلی تیم ملی از سوی تماشاچیان مورد تشویق قرار گرفتند.


Do compression socks help with Achilles tendonitis?
دوشنبه 27 شهریور 1396 02:10 ق.ظ
Hello it's me, I am also visiting this web page on a regular basis, this website is really good and the users are genuinely sharing
fastidious thoughts.
How does Achilles tendonitis occur?
سه شنبه 31 مرداد 1396 09:36 ق.ظ
Hi there Dear, are you genuinely visiting this web site
on a regular basis, if so then you will without doubt get nice experience.
Foot Pain
سه شنبه 17 مرداد 1396 03:17 ب.ظ
Terrific article! This is the kind of information that are
meant to be shared across the internet. Disgrace
on the search engines for no longer positioning this post upper!
Come on over and discuss with my web site . Thank you =)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر