جمعه 13 اسفند 1389

دست و پا زدن

   نوشته شده توسط: مینا نوروزی    

وظیفه سازمانی! گرداننده این سایت ایجاب می‌کند که در نقش وکیل مدافع خانم فائزه شکوائیه بنویسد و برای تحریک خواننده، مخاطب و اثبات انجام وظیفه به مافوق سازمانی! از به میان کشیدن ارزش‌هایی مانند قسم دادن دادستان جانباز تهران نیز که از لحاظ رسانه‌ای کاملا غیرحرفه‌ای است، ابایی ندارد.

دست و پا زدن یک مجرم امنیتی در نقش وکیل مدافع خاندان هاشمی

سایت اینترنتی که تحت نظر یک مجرم امنیتی حوادث سال گذشته اداره می‌شود و در برخی رسانه‌ها به شعبه فیلتر نشده جرس معروف است، دو روز پس از انتشار گزارش "چه كسی مسئول فحاشی به فائزه هاشمی رفسنجانی است؟"، در راستای ایفای مسئولیت وکیل مدافعی اعضای خاندان آقای هاشمی رفسنجانی به میدان آمد و این بار دادستان تهران را به دست قطع‌شده‌اش قسم داد که از این موضوع نگذرد.

مجرم امنیتی گرداننده این سایت و عوامل جویای نام آن -که مقالات برخی از آن‌ها عینا هم در این سایت و هم در سایت‌های ضد انقلاب مانند جرس و کلمه منتشر می‌شود-، در شکوائیه خود در نقش وکیل مدافع مهدی هاشمی به دادستان تهران که تیتر "دادستان! به حرمت دست قطع شده‌تان سكوت نكنید!" برای آن انتخاب شده، با حمله به رجانیوز نوشتند:

«این سایت (رجانیوز) در جملاتی سرشار از اتهام، نوشت: "قوه قضائیه باید در این زمینه پاسخ گو باشد كه چرا با نبود تساوی قضایی بین فتنه گران، منجر به چنین رفتارهایی در جامعه می‌شود." و در واقع در شرایطی كه تمامی جریان های اخلاق گرای كشور، این حركت را محكوم كرده و حتی مخالفان جدی هاشمی نیز نهایتاً در قبال این اتفاقات كه حد شرعی دارد، سكوت كردند، این رسانه كه خبرسازی اش در حمایت از این فحاشی ها، با عوارض بدی همراه شده، دست به محاكمه قوه قضاییه به عنوان متهم وقوع این اتفاق زد كه در نوع خود حركت شرم آوری است. اكنون كه دادستان تهران كه از جانبازان دفاع مقدس بوده و افتخار دارد یكی از دستان خود را برای دفاع از ناموس مردم ایران تقدیم كرده است، با اعلام موضع رییس قوه قضاییه در آزمونی خطیر قرار دارد.»

صفحه این سایت که سال گذشته فیلتر و گرداننده اصلی آن در چنین روزهایی بازداشت شد، در روزهای اخیر شکل جالبی به خود گرفته، به‌طوری که عوامل آن که در دور جدید فعالیت خود پس از رفع فیلتر تلاش می‌کردند انگ وابستگی به خاندان هاشمی را حتی‌الامکان از خود دور کنند و از حجم اخبار تأیید کننده این ارتباط به‌طور محسوسی بکاهند، ظرف روزهای گذشته صفحه خود را به هاشمی‌نامه تبدیل کرده و از میان حدود 30 خبر اصلی آن، حداقل هشت خبر به‌طور مستقیم در تأیید هاشمی، حمله به منتقدان او و ماجرای فائزه هاشمی در شهرری است.

اما اگرچه وظیفه سازمانی! گرداننده این سایت ایجاب می‌کند که در نقش وکیل مدافع خانم فائزه شکوائیه بنویسد و برای تحریک خواننده، مخاطب و اثبات انجام وظیفه به مافوق سازمانی! از به میان کشیدن ارزش‌هایی مانند قسم دادن دادستان جانباز تهران نیز که از لحاظ رسانه‌ای کاملا غیرحرفه‌ای است، ابایی ندارد اما همچنانکه در همان گزارش قبلی یادآوری شده بود، رجانیوز تأکید می‌کند که در عین مذموم، غیرقانونی و غیر شرعی بودن رفتار کسانی که با هر انگیزه‌ای الفاظ رکیکی خارج از یک اعتراض منطقی را ابراز کرده‌اند، چنانچه قوه قضائیه با فائزه هاشمی نیز مانند سایر متهمان برخورد قانونی و صحیح در مواجهه با اتهاماتش انجام می‌داد، زمینه برای برخوردهای نادرست و غیرقانونی از این دست ایجاد نمی‌شد.

در عین حال،‌ رئیس قوه قضائیه نیز روز گذشته تأکید کرد که افرادی که چنین برخوردهایی کردند، مستحق حد شرعی هستند. این در حالی است که توهین به فائزه هاشمی که قبیح و مستوجب برخورد نیز هست و با اینکه یک واکنش طبیعی و نه البته درست است، جواز شرعی و قانونی ندارد، در نهایت توهین به یک شخص است، اما در مقابل فائزه هاشمی در اغلب تجمع‌های غیرقانونی از فردای انتخابات تا روز یکم اسفند حضور داشته و شعارها و توهین‌هایی علیه نظام اسلامی بیان کرده، آیا قوه قضائیه خود را در این زمینه ملزم به پیگیری و صدور رأی نمی‌داند؟

به‌عنوان یک نمونه، با توجه به اینکه اظهارات موهن فائزه هاشمی علیه رهبر انقلاب، رئیس‌جمهور و نهادهای قانونی کشور است، به حاشیه تجمع غیرقانونی 25 خرداد 88 باز می‌گردد، متن پیاده شده این اظهارات جهت یادآوری و بررسی دستگاه قضایی در مورد اینکه آیا چنین اظهاراتی مستوجب پیگیری و حد هست یا نه، بازخوانی می‌شود. بخش‌هایی از اظهارات توهین‌آمیز فائزه در ادامه حذف شده است که در صورت اراده قوه قضائیه برای رسیدگی به موضوع، رجانیوز می‌تواند فایل صوتی آن را در اختیار مقام‌های این قوه قرار دهد.

فائزه هاشمی: این تظاهرات آرام باید ادامه پیدا کنه.(صدای همهمه جمعیت)

ناشناس: خیلیا سؤال می کنن حالا واقعا تو انتخابات تقلب شده یانه؟

فائزه هاشمی: آره... نه ببینین مدرکی که ...

ناشناس: چون همین دیروز آقای احمدی‌نژاد گفتش که حتی یه دونه از نماینده های کاندیداها شکایت نداشته...

فائزه هاشمی: چرا امروز شورای نگهبان اعلام کرد دو تا از کاندیداها شکایت کردن...

ناشناس: نه نه نه آقای محسن رضایی و آقای کروبی رو که می دونم. نماینده کاندیداها سر صندوق‌ها...

فائزه هاشمی: نه. چرا. ببینید قضیه اینه. اینا همه ناظرین رو بیرون کردن سر شمارش آراء سر تجمیع آراء. اینها از سیزده خرداد باید تو هیات‌های اجرایی می بودن اما راهشون ندادن. یعنی تو تمام مراحلی که قانون گفته ناظرین باید حضور داشته باشن راهشون ندادن. دوم، خود کارت ناظرین رو بخش عمده‌ایش رو ندادن همه رو اعلام کردن بیاین سر صندوقا بگیرین . اینا همه خلافه. بعد مثلا من ایشون رو معرفی کردم برای این صندوق فرستادنش اون ور شهر. خب اسم آدما رو صندوقاس. کل سیستم رو به هم ریختن بخاطر این که افراد تازه بیان جاهاشونو پیدا کنن که کجا باید برن. بعد پیامکا قطع شد. ناظرین تمام برنامه‌ریزی‌شون رو این پیامک‌ها بود. یعنی کلی نشسته بودن سیستم داده بودن و اینها که هر کدوم رو یک کد داده بودن از طریق این با هم ارتباط برقرار کنن. اصلا رابطه بین ناظرین قطع شد. این خلافایی که در مورد ناظرین بود. بعد الان صندوقا پر از احمدی نژاده یعنی اگر برن بازشماری کنن، چیزی گیر کسی نمیاد. چون اینا پر کردن یعنی سندسازی‌شون کامله. مطلب بعدی تعرفه‌هاست. تعرفه‌ها نبود. یعنی از ساعت ۱۲ظهر به بعد بسیاری از شهرستان‌ها تعرفه تموم کردن. بعد تعرفه هم نمی‌رسوندن.. یک دو جا مثلا تعرفه رسوندن. دیگه نرسوندن. بعد ده شب به بعد محصولی تو تلویزیون اعلام کرد که گفتیم تا آخرین نفر رای بگیرن. کسی نمونه.[درحالی که] ده شب تمام صندوقا بسته شد. بعضی جاها هم تازه نه شب بسته شد. مردم تو صف‌های طولانی پشت درها موندن. بعد سایت‌های خبری رو بستن. پیامک‌ها قطع شد. ستادای اطلاع‌رسانی ستادا رو مختل کردن. خوب اگر تقلب نبوده پس این کارا برای چی شده؟ چرا این کارا رو کردن؟ اینا همه خودش... پایه انتخابات مخدوشه. چون پایه انتخابات مخدوشه اینا نمی‌گن برین بازشماری کنین رأیا رو. یعنی اینا هرچی رأی داشتن...ببینین ۵۷ میلیون تعرفه چاپ شده یعنی ۱۷ میلیون بیشتر از جمعیت رأی‌دهنده. اینا کجاست؟ اینها رو پر کردن ریختن تو صندوقا، صندوقا کامله همون آرایی که اعلام می‌‌کنن توش هست. اینا اصلا دنبال بازشماری آرا نیستن. ناظرین بیچاره ‌ها اصلا گزارش ندارن چون بیرون‌شون کردن. صورت جلسه‌هایی که باید امضا می‌شد بعد از شمارش آرا، اصلا همونایی هم که بودن سر صندوقا، صورت جلسه امضا نشده. سندی اصلا اینا ندارن که بتونن بر اساس اون سند... آقای کروبی اومد؟ (دو ثانیه نامفهوم)

ناشناس: با اون همه تخلف!

فائزه هاشمی: (پنج ثانیه نامفهوم) [آیت الله] خامنه‌ای احمدی‌نژاد رو می‌خواست. [آیت الله] خامنه‌ای تو این همه دوره کی رهبر بوده؟ تنها دوره‌ای که رهبر بوده الانه. چرا نخواد؟ احمدی‌نژاد با پشتوانه اون این کارا رو می‌کنه؟

(۲۲ ثانیه صدا محیط و گفتگوهای نامفهوم)

ناشناس: دوره پیش آقا خودش نگفت هیچکس برای من هاشمی نمیشه؟ همچین چیزی رو گفت آقا دیگه؟ چی شده الآن. این اختلافات چیه؟ چرا اینجوری شد؟

فائزه هاشمی: نه ببینید. آقا حالا اون حرفو زد ولی شما تاریخ رو که نگاه کنید...

ناشناس: این کروبی نیست...

فائزه هاشمی: نه نیست تاریخو که نگاه بکنید آقا در زمانی که رئیس‌جمهور بود نخست‌وزیرش، میرحسین تحمیلی بود. آقای خمینی گفت باشه. زمانی که بابا رئیس جمهور شد باز رئیس جمهور رئیس جمهور آقا نبود. خاتمی که رئیس جمهور شد، باز اون نبود. تنها دوره‌ای که رهبر واقعیه‌ الانه. این یکی. دوم، کسانی که از آقا حمایت می‌کنن بسیجیا و پاسدارا و انصار حزب‌‌الله و تو این مایه‌ها هستن که اونا هم منافع‌شون تو همین کارای احمدی‌نژاده بنابراین آقا باید منافع این بسیجیا رو حفظ کنه. اگه نکنه نگهش‌ نمی‌دارن. در واقع آقا داره برای خودش این کار رو می‌کنه. سوم،... یعنی منافع رو که نگاه بکنید... آهان! آقا از سال (یک ثانیه نامفهوم) همینه دیگه تو کشورای جهان سوم همیشه باید دچار رهبرای (یک کلمه نامفهوم) ببینید مردم خودمون هم مقصرن. رأیا رو ببینید. یه آدم یه جریان یه فکر ادامه پیدا نمی‌کنه نمی‌تونه بسازه بره. ما یک دموکراسی نیم‌بندی داریم همین دموکراسی، رای‌های مردم گاهی دردسرساز‌ میشه. مثلا یه دوره من میشم نفر اول تهران، یه دوره اصلا رأی نمیارم. این یعنی چی؟ یعنی آدمها... می دونین چیه... تاریخ ما اینجوریه. ما قهرمان‌ساز و اسطوره‌کشیم. آدم‌هامونو میبریم بالا بعد از اون بالا پرتشون می‌کنیم پایین. میکشیم شون. مثلا کی ‌می‌خواد بسازه؟ کی می‌خواد بمونه بسازه؟ ما مشکل روانشناسی جامعه‌خودمون هم هست. یعنی اگر ما سیستم داشتیم، ثبات داشتیم، دموکراسی معنی واقعی پیدا می‌کرد این طور نمی‌شد. (دو ثانیه نامفهوم) یه خط رو می‌گرفتیم ادامه می دادیم (۱۶ ثانیه نامفهوم)

اصلا ببینید یکی از مشکلات اساسی هم مال خاتمی بود. کاره ای نبود یعنی در واقع عرضه کار نداشت. من در واقع عامل اصلی این دیکتاتوری‌ها رو خاتمی می دونم. به این دلیل که سر هیجده تیر اون اومد مسیر رو برد به سمت تندی که همه چهره‌ها رو، رو کرد، لو داد. دست همه اصلاح‌طلبان رو شد بعد رسید به هیجده تیر. از اونجا دیکتاتوریا شروع شد. ببینید انتخابات بعدی دیگه اصلاح‌طلبا دیگه اصلا قدرت نگرفتن. الان هم که می تونستن قدرت بگیرن اینجوری شد، سر بابا اونطوری شد. (سه ثانیه نامفهوم) الان فعلا این اعتراضات باید ادامه پیدا کنه، نظر منه. اینا بفهمند که تقلب به این وحشتناکی به این آسونی نمی‌تونن از کنارش بگذرن، مردم کوتاه‌بیا نیستن.

ناشناس: بله خانم هاشمی یعنی هشت سال حاج‌آقا بودن هشت سال هم اقای خاتمی یعنی ما توسیستم اداری کشورمون جلوی این تفکر رو بگیرن؟

فائزه هاشمی: (دوثانیه نامفهوم) حالا الان که دست اینه. وزارت کشور با اینا بود. ولی دوره آقای هاشمی [خاتمی] از بس بی‌عرضه بود نتونست یه انتخابات برگزار بکنه. اون همه تقلب شد که (وقتی هاشمی رای نیاورد) اون همه تقلب شد آخرش هم اقای خاتمی آمد اعلام کرد انتخابات سالم و بی‌عیب بود چون خودش برگزار کرده بود. چون به نام خودش نوشته می‌شد. نمی‌تونست بگه اینو هم من برگزار کردم.

ناشناس: ولی خاتمی خیلی خیانت کرد...

فائزه هاشمی: خیلی خیلی. یعنی مایه اصلی اینا رو من خاتمی می‌دونم.

ناشناس: حالا شما برای ما چه تدابیری اتخاذ می‌کنین؟ چه کار میشه کرد؟

فائزه هاشمی: ببینید. من که میگم الان به نظر من این اعتراضات باید ادامه پیدا کنه

ناشناس: فقط سالم درگیری نشه...

فائزه هاشمی : درگیری نشه... اعتراضات آروم و (یک کلمه نامفهوم) این بالاخره خسته‌شون می کنه. یعنی این تاثیر میذاره تو روابط خارجی. ببینید الان کشورهای (یک کلمه نامفهوم) تبریک به احمدی‌نژاد نگفتن. غیر از چهار پنج تا کشور بی پول. تبریک نگفتن...

ناشناس: اونا هم همشون کشورهای همسایه هستن...

فائزه: غیر از قطر هیچ کس نگفته...

ناشناس: (ده ثانیه نامفهوم)

فائزه هاشمی: یعنی چیزه. این جوریا. بعد همین کارا ادامه پیدا کنه تا ببینیم چی میشه.

ناشناس: بعد خانم هاشمی صدا وسیما هم با اینا یه دسته...

فائزه هاشمی: بله بله. آخه صدا و سیما زیر نظر [آیت الله] خامنه‌ایه دیگه.

ناشناس: بعد خاتمی( سه ثانیه نامفهوم)

فائزه: تاریخ رو پیچوند. مردم رو پیچوند.

ناشناس: نه نه

فائزه هاشمی: بخدا پیچوند. بلاهایی که احمدی‌نژاد( دو ثانیه نامفهوم) ولی به هر حال همینه دیگه متاسفانه.

ناشناس: (پنج ثانیه نامفهوم)

فائزه هاشمی: ضربه‌شو ملت خورد.

ناشناس: وجهه شما رو خراب کرد.

فائزه: متاسفانه. یعنی ما اصلاح طلبا هرجا فرصتی بوده سوزوندیم. مثل همون دوره دوم خرداد. کلی این همه شیر تو شیر... بعد چنان تفرقه افتاد و ...

ناشناس: اصلا بی‌عرضگی خود خاتمی...

فائزه هاشمی: متاسفانه همین بوده. یا دوره قبل اون پنج تا کاندیدای اصلاح طلب اگه یکی می شدن پشت سر هاشمی، همون مرحله اول تموم شده بود. که چی مثلا؟ خاتمی چه کرده بود که معین می‌خواست بکنه؟! اون مهرعلیزاده چیکار می‌خواست بکنه؟ اون یکی دیگه چیکار می‌خواست بکنه؟ ولی ما می‌سوزونیم. همیشه دیگه فرصت‌ها رو سوزوندیم. تازه این دفعه ملت خوب اومدن...

ناشناس: الان نمیشه تو این چهار سال قوی شد برای چهار سال بعد؟

فائزه هاشمی: چرا اگر برنامه ریزی باشه چرا...

ناشناس: الان با این برنامه‌ای که اینا درست کردن، ما سه تا ریاست جمهوری رو در یک زمان داریم. اگه می‌خواستن آقای میرحسین رو بیارن چهار سال سوپاپ بین مردم و روحانیت می‌شد. سلسله روحانیت هم باقی بود مردم هم متعادل. سوپاپ بین مردم وروحانیت...

فائزه هاشمی: ولی روی قضیه کار می‌‌کرد...

ناشناس: نه نه سوپاپ بین مردم و روحانیت می شد ولی الان نه. الان راحت راحت فهمیدیم قدرت دست کیه و افکارش چیه.

فائزه هاشمی: بله این هست.

ناشناس: خانم هاشمی جمعیتو می بینین...

فائزه هاشمی: بله دارن راه میفتن.

ناشناس: حالا با این تفاسیر یک سوال دیگه.

فائزه هاشمی: آخریه...

ناشناس: آخریه. اگر میرحسین می‌کشید کنار... خاتمی فن بیان بالاتری داره، می شد کاری کرد؟

یعنی خاتمی می ا‌ومد؟

ناشناس: بله.

فائزه هاشمی: نه. ببینید خاتمی مشکلاتش خیلی زیاد بود. بعدش هم اگر میومد کاری نمی‌تونست بکنه. مگه دوره قبل چیکار کرد؟ ممکن بود فقط رای رو (یک کلمه نامفهوم) اینجا موسوی رای رو آورد. خاتمی دشمنانش هم زیادتر بودن. موسوی چون نبوده بیست سال دشمنی هم نداشته اصولگراها هم حامیش بودن. خاتمی نبود. موسوی خیلی چهره بهتری بود.

ناشناس: خاتمی خراب کرد.

ناشناس: چهره بهتری نداشتیم؟

فائزه هاشمی: نیامدن دیگه. مثلا حسن روحانی می‌تونست میومد. لاریجانی میتونست میومد. اونا چون راست هم محسوب می شدن این اتفاق شاید نمی‌افتاد. ولی باز بهتر از احمدی‌نژاد بودن. نیومدن. جرات نکردن بیان.

ناشناس: اون حرفایی رو که آقای احمدی نژاد زد نسبت به خونواده شما چه برنامه ای گذاشتین؟

فائزه هاشمی: ما شکایتشون رو کردیم. ما اعلام کردیم به صدا و سیما که می‌‌خوایم جواب بدیم؛ صدا و سیما نذاشت. بعد الان شکایتامون... یعنی من خیلی از شکایتامو دادم احتمالا اول هفته مطرح بشه. آقای هاشمی هم که بیانیه داد.

ناشناس: اگه بپیچونن شما چه تدابیری دارین؟

فائزه هاشمی: نمی تونن بپیچونن چون مدرکی ندارن. ما خیلی مطمئنیم که (سه ثانیه نامفهوم) ببینین چون بخش عمده‌ای از مردم ما عوامن خوششون اومد از این حرف...

ناشناس: خیلی

ناشناس: ولی خیلی غریبید ها. خیلی کار می کنید. نه خداوکیلی جلوتون نمیگم‌ها...

فائزه هاشمی: نه همینه واقعا.

ناشناس: یعنی این همه توهین و این همه چیز... انصاری... اینا همه خیلی...

فائزه هاشمی: کی اومد؟

ناشناس: مجید انصاری.

فائزه هاشمی: اِ!

ناشناس: آره

ناشناس: نامه پدرتون چی بود؟

فائزه هاشمی: نامه دادن دیگه... سر اون حرفای احمدی‌نژاد. روزنامه‌ها هم همه نوشتن.

ناشناس: تو حرم امام چی گفت حاج‌آقا به احمدی‌نژاد؟

فائزه هاشمی: بهش گفت تو دروغ گفتی در مورد من، بچه‌هام و دیگران. یا خودت اصلاح کن یا آقای شاهرودی پیگیری می‌کنن و ما ول نمی‌کنیم.

ناشناس: ولی هیچکی شما رو نمی‌شناسه خداوکیلی

فائزه هاشمی: عیب نداره. خداحافظ.

ناشناس: خداحافظ

ناشناس: خداحافظ. مراقب باشید خانم هاشمی.


edad para tomar viagra
یکشنبه 19 خرداد 1398 02:20 ب.ظ

These are genuinely enormous ideas in regarding blogging. You have touched some nice things here. Any way keep up wrinting.
buy viagra western australia
شنبه 18 خرداد 1398 06:02 ب.ظ

Hey, I think your blog might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, superb blog!
compare ed drugs medication
جمعه 3 خرداد 1398 04:35 ب.ظ
can erectile dysfunction be psychological http://viagralim.us can erectile dysfunction be psychological !
Excellent weblog here! Also your web site lots up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link on your host? I desire my web site loaded up as fast as yours lol
best otc ed medications
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 04:11 ق.ظ
erectile disorder icd 10 http://viagralim.us erectile disorder icd 10 !
May I simply just say what a relief to uncover somebody who truly knows what they're talking about on the net. You actually know how to bring an issue to light and make it important. More people have to check this out and understand this side of your story. I was surprised that you are not more popular because you surely possess the gift.
www.molixiaozhen.com
دوشنبه 20 فروردین 1397 05:39 ب.ظ
A designer necklace that nobody else except for you'll ever
wear! Thus, the fashion jewelry are very useful in our
day-to-day life.
joma jewellery pearl
دوشنبه 20 فروردین 1397 11:36 ق.ظ
One elegant resolution to storing and organizing your jewellery, even at
home, is a jewellery journey organizer bag.
http://garciniacambogiapremium.net
دوشنبه 20 فروردین 1397 07:39 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
joma jewellery online stockists
دوشنبه 20 فروردین 1397 04:36 ق.ظ
To make the home an attention grabbing place you should get rid of the additional stuff you've got
inside.
How can you get taller in a week?
دوشنبه 30 مرداد 1396 09:40 ق.ظ
Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and
sources back to your webpage? My website is in the very same area of interest as yours and my users would really benefit from
a lot of the information you provide here. Please let
me know if this alright with you. Thanks a lot!
http://marniedungey.blog.fc2.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 05:45 ب.ظ
Hey There. I discovered your blog using msn. That is a really neatly written article.
I'll make sure to bookmark it and return to learn more
of your helpful info. Thank you for the post. I will definitely
comeback.
How do you grow?
دوشنبه 16 مرداد 1396 06:07 ق.ظ
Hello to every one, the contents existing at this web page are really remarkable for people knowledge, well,
keep up the nice work fellows.
http://jovanhauen.hatenablog.com/archive/2017/06/01
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:46 ب.ظ
Truly when someone doesn't understand then its up to other
visitors that they will assist, so here it occurs.
maddieheidi.wordpress.com
جمعه 30 تیر 1396 07:40 ب.ظ
Hi, its fastidious article concerning media print, we all understand media is
a impressive source of information.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 12:31 ق.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be actually something that
I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me.
I'm looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!
manicure
چهارشنبه 23 فروردین 1396 08:48 ب.ظ
Do you have any video of that? I'd care to find out more details.
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 09:24 ب.ظ
Hi there very cool web site!! Guy .. Excellent
.. Superb .. I will bookmark your web site and take the feeds additionally?
I am happy to search out numerous useful information here in the post, we want work out extra strategies in this regard,
thank you for sharing. . . . . .
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 08:45 ب.ظ
Today, I went to the beachfront with my children.
I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the
shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I had to tell
someone!
BHW
جمعه 11 فروردین 1396 05:48 ب.ظ
This design is incredible! You obviously know how to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Wonderful job.
I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو